РАСПОРЕД НА ВТОР ДЕЛ ОБУКИ ЗА МОДУЛОТ ADVANCED LIFE SUPPORT (ALS)- НАПРЕДНО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ 2019-2020 ГОДИНА

                                   I ГРУПА

 

 

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

РЕНАТА ГРОЗДАНОВСКА

20.07.2020г

10-14ч

2.

НЕЏМИЕ СОПА АЛИЕД

20.07.2020г

10-14ч

3.

ШКЕНДИЕ ИБРАИМИ

20.07.2020г

10-14ч

4.

ЏЕЈЛАН МЕРСИМОВСКА

20.07.2020г

10-14ч

5.   

ИВАНА ТУШЕВА

20.07.2020г

10-14ч

6.

ВАСКА РАДЕСКИ

20.07.2020г

10-14ч

7.

ЕНКЕЛА ПОЛОЖАНИ

20.07.2020г

10-14ч

8.

КОСТАДИН ПОПОСКИ

20.07.2020г

10-14ч

9.

ТАТЈАНА СТОЈАНОСКА

20.07.2020г

10-14ч

10.

ВИГАН ЕЛМАЗИ

20.07.2020г

10-14ч

11.

МАРИЈА ТРАЈКОВА

20.07.2020г

10-14ч

12.

ДЕНИ РАЗМОСКИ

20.07.2020г

10-14ч

     

       II ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

СИМОНА ЈОВЧЕВСКА

21.07.2020г

10-14ч

2.

МАРИЈА СПАСОВСКА

21.07.2020г

10-14ч

3.

АЛЕКСАНДРА КАРАНЏИНСКА ПЕТРУШЕВСКА

21.07.2020г

10-14ч

4.

ФИТИМ ДЕАРИ

21.07.2020г

10-14ч

5.   

ЊОМЗА БИЛАЛИ

21.07.2020г

10-14ч

6.

ДАНИЕЛКА ЃЕОРГИЕВСКА

21.07.2020г

10-14ч

7.

ВАСИЛКА НИКОЛОВСКА

21.07.2020г

10-14ч

8.

ЉЕЉАН ЈАШАРИ

21.07.2020г

10-14ч

9.

ДРАГАНА БИСЛИМОВСКА

21.07.2020г

10-14ч

10.

ИВАНА ВЕЛИЧКОВСКА

21.07.2020г

10-14ч

11.

МАЈА ДИМИТРИЕСКА

21.07.2020г

10-14ч

12.

МАРИЈА ВАЉАКОВА

21.07.2020г

10-14ч

    

     III  Група

 

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МАРИЈА КОСТОВСКА

22.07.2020г

10-14ч

2.

ВИОЛЕТА ЗАХОВСКА

22.07.2020г

10-14ч

3.

СТЕФАН АПОСТОЛСКИ

22.07.2020г

10-14ч

4.

АТАНАС СТОЈАНОВ

22.07.2020г

10-14ч

5.   

ИСИДОРА СТЕФАНОВСКА

22.07.2020г

10-14ч

6.

ИВОНА ПЕЦОВСКА ГАШЕВСКА

22.07.2020г

10-14ч

7.

ГАЛИНА ХРИСТОВСКА

22.07.2020г

10-14ч

8.

САЊА ЈОВАНИВА

22.07.2020г

10-14ч

9.

ЕЛЕНА ГЕОРГИЕВСКА

22.07.2020г

10-14ч

10.

ДАНИЕЛ ЃОРЃИОСКИ

22.07.2020г

10-14ч

11.

САИТ СУЛИМАНИ

22.07.2020г

10-14ч

12.

АНДРЕА ЈОВАНОВСКА

22.07.2020г

10-14ч

     

 

IV  Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ТОМИСЛАВА МАНЧЕВА

23.07.2020г

10-14ч

2.

АЏИБАЈРАМ МАШКУЛИ

23.07.2020г

10-14ч

3.

БЛАГОЈА СРБОВ

23.07.2020г

10-14ч

4.

ЕЛЕНА ТАСЕВСКА

23.07.2020г

10-14ч

5.   

МИХАЕЛА МИШОСКА

23.07.2020г

10-14ч

6.

ТАМАРА ИВКОВСКА

23.07.2020г

10-14ч

7.

ИЛИНА МЕГЛЕНОВА

23.07.2020г

10-14ч

8.

ИРЕНА ТРАЈКОВА

23.07.2020г

10-14ч

9.

СЕРГЕЈ ДУРНЕВ

23.07.2020г

10-14ч

10.

МАРИЈА ЧИПАНОВСКА

23.07.2020г

10-14ч

11.

ЉУБИЦА ПРОЕВСКА СТОЈАНОВСКИ

23.07.2020г

10-14ч

12.

САЊА ВАСОВИЌ

23.07.2020г

10-14ч

     

  

V Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ШАЌИР ЗУЛБЕАРИ

24.07.2020г

10-14ч

2.

ЕЛДАР АСАНИ

24.07.2020г

10-14ч

3.

ВЕСНА ВЕСЛИЕВСКА

24.07.2020г

10-14ч

4.

БИЛЈАНА МИТРЕСКА ТАШКОВСКА

24.07.2020г

10-14ч

5.   

МАРИЈА УРОШЕВА КОЦЕВ

24.07.2020г

10-14ч

6.

ЕМИНА МУКОВИЌ

24.07.2020г

10-14ч

7.

ИВАНА БУЈАРОСКА

24.07.2020г

10-14ч

8.

МАРИЈА КУЗМАНОВСКА

24.07.2020г

10-14ч

9.

ТАМАРА МИХАЈЛОВСКА

24.07.2020г

10-14ч

10.

ВЕРОНИКА АПОСТОЛСКА

24.07.2020г

10-14ч

11.

ЗЛАТИЦА ЈОВАНОВСКА

24.07.2020г

10-14ч

12.

МАРИНА УЈЧИЌ

24.07.2020г

10-14ч



 

 

VI Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ДИЈАНА ПЛАШЕСКА КАРАНФИЛОСКА

27.07.2020г

10-14ч

2.

САНДРА ПАНОВСКА

27.07.2020г

10-14ч

3.

ДАРКО ВАСИЛЕВСКИ

27.07.2020г

10-14ч

4.

ИВАНА ЃУРКОВСКА

27.07.2020г

10-14ч

5.   

НАИМ СКЕНДЕРИ

27.07.2020г

10-14ч

6.

КОСТА КАПСАРОВ

27.07.2020г

10-14ч

7.

АНГЕЛА ЧИПУРОВСКА

27.07.2020г

10-14ч

8.

КРИСТИНА НЕДАНОВСКА

27.07.2020г

10-14ч

9.

ЕЛЕНА АТАНАСКОВА

27.07.2020г

10-14ч

10.

МАРИЈА НАУМОВСКА

27.07.2020г

10-14ч

11.

ВЈОСА ЏАФЕРИ

27.07.2020г

10-14ч

12.

ЗЛАТА ДИМАНОВСКА

27.07.2020г

10-14ч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МАТЕЈА ДИЧОСКА

28.07.2020г

10-14ч

2.

ЗЕЛИЈЕ ИЛАЗИ

28.07.2020г

10-14ч

3.

МЕРИМА ИЗАИРИ

28.07.2020г

10-14ч

4.

АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОСКА ТРАЈЧЕСКА

28.07.2020г

10-14ч

5.    

КРИСТИЈАН ВЕЛЕСКИ

28.07.2020г

10-14ч

6.

МАРКО НИКОЛОСКИ

28.07.2020г

10-14ч

7.

МОНИКА АРЏАНОВА

28.07.2020г

10-14ч

8.

КАТЕРИНА ГРАБУЛОСКА

28.07.2020г

10-14ч

9.

ЈОВАНА ТРПКОСКА

28.07.2020г

10-14ч

10.

МОНИКА РИСТЕВСКА

28.07.2020г

10-14ч

11.

ВЕСНА СУКЛОВСКА

28.07.2020г

10-14ч

12.

МИРЛИНДА МУСТАФА

28.07.2020г

10-14ч

 

VIII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

СОФИЈА ЦРЦЕВСКА

29.07.2020г

10-14ч

2.

ИВАНА КРСТЕВСКА

29.07.2020г

10-14ч

3.

НАТАША СТОЈАНОВСКА

29.07.2020г

10-14ч

4.

ДЕАНА СТОЈАНОВСКА КОСТОВСКА

29.07.2020г

10-14ч

5.   

МАЈА ЗАЕВСКА

29.07.2020г

10-14ч

6.

ФЕДОРА СЕЈФУЛАХИ

29.07.2020г

10-14ч

7.

СУМЕА ИСМАНИ

29.07.2020г

10-14ч

8.

КАМЕЛИЈА ДОНЕВА

29.07.2020г

10-14ч

9.

МОНИКА НЕЛОСКА

29.07.2020г

10-14ч

10.

АЛЕКСАНДАР ДЕРВИШОВ

29.07.2020г

10-14ч

11.

СТЕФАН МИЛЕНКОВСКИ

29.07.2020г

10-14ч

12.

ДИАНА БИБОВСКА

29.07.2020г

10-14ч

 

 

IX Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

АДРИЈАН ВЕСЕЛИ

30.07.2020г

10-14ч

2.

МИЛАН ВЕЛКОВ

30.07.2020г

10-14ч

3.

МИРАЈЕТ ТЕЛА

30.07.2020г

10-14ч

4.

МАРТА КАМЧЕВА

30.07.2020г

10-14ч

5.   

АЛЕКСАНДАР ПАКЕТЧИЕВ

30.07.2020г

10-14ч

6.

СЕНИЈА КАХВЕЏИ

30.07.2020г

10-14ч

7.

БЛАГОРОДНА ИЛИЕВ

30.07.2020г

10-14ч

8.

ТАТАЈАНА ЈАЌИМОВА

30.07.2020г

10-14ч

9.

АНЃЕЛА ТРАЈКОВА

30.07.2020г

10-14ч

10.

НИКОЛА КУЗМАНОВСКИ

30.07.2020г

10-14ч

11.

АНЕ ПЕТРУШЕВСКА

30.07.2020г

10-14ч

12.

ХРИСТИНА НИКОЛОВСКА

30.07.2020г

10-14ч

 

X Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ОГНЕН БОГДАНОСКИ

04.08.2020г

10-14ч

2.

СТЕФАНА СТАМБОЛИЕВА

04.08.2020г

10-14ч

3.

НЕЏЛИЈА ШАБАНИ ИСЛАМИ

04.08.2020г

10-14ч

4.

ТОМЧЕ ПОПОВСКИ

04.08.2020г

10-14ч

5.   

ЕЛЕНА МАТЕВСКА

04.08.2020г

10-14ч

6.

ГРЕГОР КРСТЕВСКИ

04.08.2020г

10-14ч

7.

ИВОНА БОГОЕВСКА

04.08.2020г

10-14ч

8.

ДИМИТАР ЦВЕТКОВСКИ

04.08.2020г

10-14ч

9.

АЛЕКСАНДРА ЕФТИМОВА

04.08.2020г

10-14ч

10.

ЃУЛИЏАН ХАСИПИ АМЕТИ

04.08.2020г

10-14ч

11.

ПРАНВЕРА РАМАДАНИ

04.08.2020г

10-14ч

12.

САЊА ПЕТКОВСКА

04.08.2020г

10-14ч

 

XI Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ГЕОРГИНА ЃОРЃИЕВА АТАНАСОВА

05.08.2020г

10-14ч

2.

СУАТ МЕШИЌ

05.08.2020г

10-14ч

3.

АРБЕНА РЕЏЕПИ

05.08.2020г

10-14ч

4.

ДЕЈАН ДИМЧЕВСКИ

05.08.2020г

10-14ч

5.   

ДАРКО ЃОРГИОВСКИ

05.08.2020г

10-14ч

6.

ФИЛИП ДОКСИМОВСКИ

05.08.2020г

10-14ч

7.

ЈАСМИНА ВОЛЧЕВСКА

05.08.2020г

10-14ч

8.

ОЛИВЕРА ПАШАНКО СТРУМЕНИКОСКА

05.08.2020г

10-14ч

9.

ЛАВДРИМ МЕХМЕДИ

05.08.2020г

10-14ч

10.

МИЛАН ПЕТКОВИЌ

05.08.2020г

10-14ч

11.

БИЛЈАНА МИТРЕСКА

05.08.2020г

10-14ч

12.

АНЕТА ЈАНКОСКА

05.08.2020г

10-14ч

 

XII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МИЛАН ПОПОСКИ

06.08.2020г

10-14ч

2.

ЕЛЕНИЦА АЦЕВСКА

06.08.2020г

10-14ч

3.

МАРИЈА ИВАНОВА

06.08.2020г

10-14ч

4.

МЕРИТА СЕЛМАНИ

06.08.2020г

10-14ч

5.   

АЛЕКСАНДАР ПЕТРЕСКИ

06.08.2020г

10-14ч

6.

АНИТА ВАН ДЕ МЕЕРЕНДОК

06.08.2020г

10-14ч

7.

АДМИР КОСОВРАСТИ

06.08.2020г

10-14ч

8.

АЛЕКСАНДРА АЏИСКА МИТКОВА

06.08.2020г

10-14ч

9.

СИМОН БЕШЛИЕВ

06.08.2020г

10-14ч

10.

МИЛИЦА ПЕШЕВСКА

06.08.2020г

10-14ч

11.

СЕНАДА КАРИШИЌ

06.08.2020г

10-14ч

12.

ИВАНА МИТРЕВА

06.08.2020г

10-14ч

 

XIII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МАРИЈА ИВАНОВСКА

07.08.2020г

10-14ч

2.

ЕРНАТ КОСУМИ

07.08.2020г

10-14ч

3.

ИВОНА ДИМОВСКА

07.08.2020г

10-14ч

4.

КУЈЛА ШАБАНИ

07.08.2020г

10-14ч

5.   

РЕБЕКА МИТОВСКА ВУЧКОВА

07.08.2020г

10-14ч

6.

БЕСА ПАЛОШИ

07.08.2020г

10-14ч

7.

ДАЈАНА ГЕОРГИЕВСКА

07.08.2020г

10-14ч

8.

ЕЛЕНА ДЕНКОВСКА

07.08.2020г

10-14ч

9.

МАРТИН РАЗМОСКИ

07.08.2020г

10-14ч

10.

МИА РУСОМАНОВА

07.08.2020г

10-14ч

11.

ТОМИСЛАВ КОЊАНОВСКИ

07.08.2020г

10-14ч

12.

ЕЛЕНА ПАВЕЛСКА

07.08.2020г

10-14ч

 

XIV Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МЕРИ ВЕЛЕСКА

10.08.2020г

10-14ч

2.

МАЈА МАРКОВСКА ИЛИЕВСКА

10.08.2020г

10-14ч

3.

РАДМИЛА РИСТОСКА

10.08.2020г

10-14ч

4.

ЕЛЕНА ГОЛУБОВИЌ

10.08.2020г

10-14ч

5.   

АЛЕКСАНДАР КИКИРКОВСКИ

10.08.2020г

10-14ч

6.

СИМОНА КОЦЕВА

10.08.2020г

10-14ч

7.

ЈУЛИЈАНА ДИМОВСКА

10.08.2020г

10-14ч

8.

СИМОНА ПОПОВСКИ

10.08.2020г

10-14ч

9.

АЈСЕЉ ЕСАДИ

10.08.2020г

10-14ч

10.

ТОНИ КАПУШВСКИ

10.08.2020г

10-14ч

11.

АНАСТАСИЈА ИЛИЕВА

10.08.2020г

10-14ч

12.

ИВАН ПЕТРОВСКИ

10.08.2020г

10-14ч

 

XV Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МАЈА ТАНКОСКА

11.08.2020г

10-14ч

2.

САРА АЛЕКСОСКА

11.08.2020г

10-14ч

3.

ЕМРА ИДРИЗИ

11.08.2020г

10-14ч

4.

ВЕРИЦА АРСОВА ЈАНЧЕВА

11.08.2020г

10-14ч

5.   

НАТАША МИТРОВСКА

11.08.2020г

10-14ч

6.

СИМОНА АНТОНИЕВСКА

11.08.2020г

10-14ч

7.

ИРЕНА ИЛИЕВСКА МАРКОВСКА

11.08.2020г

10-14ч

8.

ЗОРИЦА ТАШКОВА

11.08.2020г

10-14ч

9.

ШЕНЕР КЛИНЧЕ

11.08.2020г

10-14ч

10.

ЈУЛИЈАНА СТЕФАНОВСКА

11.08.2020г

10-14ч

11.

РЕНАТА БОЖИНКОЧЕВА

11.08.2020г

10-14ч

12.

ПАВЛИНА БУДИЌ

11.08.2020г

10-14ч

 

XVI Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МАРТА ЈОВАНОВСКА

12.08.2020г

10-14ч

2.

АЛЕКСАНДРА БИЛЈАН

12.08.2020г

10-14ч

3.

СИАНДРА СЕЈФУЛАИ

12.08.2020г

10-14ч

4.

ВЕГИМ ЖАКУ

12.08.2020г

10-14ч

5.   

ИЛЕ КУЗМАНОВСКИ

12.08.2020г

10-14ч

6.

ЃУРЃАНА ДАНИЛОВА

12.08.2020г

10-14ч

7.

МАГДАЛЕНА ПИПОНОСКА

12.08.2020г

10-14ч

8.

ЕЛИЗАБЕТА КАРАСМАНАКИС

12.08.2020г

10-14ч

9.

АЛЕКСАДНРА КАЦАРСКА

12.08.2020г

10-14ч

10.

АНДРИЈАН ПРЕШОВА

12.08.2020г

10-14ч

11.

ЈЕТА ЌЕРИМИ

12.08.2020г

10-14ч

12.

МАЈА ПЕТРОВСКА

12.08.2020г

10-14ч

 

XVII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ИЛБЕР СЕЈФЕДИНИ

13.08.2020г

10-14ч

2.

АНА ЈОВКОВСКА ГЕРАСКОВСКА

13.08.2020г

10-14ч

3.

МИЛЕ МИЛОШЕСКИ

13.08.2020г

10-14ч

4.

НАТАЛИ КОЦЕВА

13.08.2020г

10-14ч

5.   

МУХАМЕДИН РУШИТИ

13.08.2020г

10-14ч

6.

АЛЕКСАНДАР БОЖИНОСКИ

13.08.2020г

10-14ч

7.

АРИЈАНА ЗЕНУНИ

13.08.2020г

10-14ч

8.

КАТЕРИНА ЈОВАНОВСКА

13.08.2020г

10-14ч

9.

МОНИКА ГЕОРГИЕВСКА

13.08.2020г

10-14ч

10.

ЛУЛИЕТА БАЈРАМИ

13.08.2020г

10-14ч

11.

ИВОНА ЈОВАНОСКА

13.08.2020г

10-14ч

12.

ЕЛЕНА ПЕНЕВА

13.08.2020г

10-14ч

 

XVIII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

АНА ИЛКОСКИ

14.08.2020г

10-14ч

2.

ФРОСИНА ЈОВАНОВСКА

14.08.2020г

10-14ч

3.

ЕМИЛИЈА АРСЕНКОВ

14.08.2020г

10-14ч

4.

ЕЛЕНА ПАЖЕСКА ДИМИТРИОСКИ

14.08.2020г

10-14ч

5.   

САЊА КОСТОВА ИЛИЕВ

14.08.2020г

10-14ч

6.

ШПРЕСА ХАСАНИ

14.08.2020г

10-14ч

7.

ДАНИЕЛА СТОЈАНОСКА ИВАНОВ

14.08.2020г

10-14ч

8.

ВИДАНЧО НИКОЛОСКИ

14.08.2020г

10-14ч

9.

ДРАГАНА СМИЛЕВСКА

14.08.2020г

10-14ч

10.

АНЃЕЛКА СПИРКОСКА МАГЕРОСКА

14.08.2020г

10-14ч

11.

НОРА ВЕЛА ТХАЧИ

14.08.2020г

10-14ч

12.

НИКОЛА ДИМИТРОВ

14.08.2020г

10-14ч

 

XIX Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ИВАНА ДИМИТРОВА

17.08.2020г

10-14ч

2.

ПЕТРИТ ИЗАИРИ

17.08.2020г

10-14ч

3.

ВЛАДИМИР АНДОВСКИ

17.08.2020г

10-14ч

4.

АЛЕКСАНДРА АНГЕЛОВА

17.08.2020г

10-14ч

5.   

МАГДАЛЕНА ЃОРИЌ

17.08.2020г

10-14ч

6.

ДИМИТАР ДАВИДОВИЌ

17.08.2020г

10-14ч

7.

КРИСТИЈАН ИВАНОСКИ

17.08.2020г

10-14ч

8.

АЉЕН ДЕАРОВСКИ

17.08.2020г

10-14ч

9.

КРИСТИЈАН ЧАУШЕВСКИ

17.08.2020г

10-14ч

10.

КРИСТИЈАН БУНДОВСКИ

17.08.2020г

10-14ч

11.

МЕЛИХА НЕХТЕПАРОВА

17.08.2020г

10-14ч

2.

КОРНЕЛИЈА ЃОРЃИЕСКА

17.08.2020г

10-14ч

 

XX Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

МОНИКА КАРОВА ИВАНОВА

18.08.2020г

10-14ч

2.

ЕЛИЗАБЕТА КРОНЕСКА

18.08.2020г

10-14ч

3.

НЕДИМ САЛИУ

18.08.2020г

10-14ч

4.

ЈАСМИНА САНДЕВА ЦВЕТКОВИЌ

18.08.2020г

10-14ч

5.   

ИЛИР АЛИУ

18.08.2020г

10-14ч

6.

МАРИНА ЈАЌИМОСКА

18.08.2020г

10-14ч

7.

АФРИМ АЛИУ

18.08.2020г

10-14ч

8.

ЈЕТОН ЌАМИЛИ

18.08.2020г

10-14ч

9.

МАРТИНА АМБАРЏИЕВА

18.08.2020г

10-14ч

10.

ДОБРИНКА ПЕТРОВСКА

18.08.2020г

10-14ч

11.

ЕЛЕНА КОСКАРОВА МАЛИНКОВА

18.08.2020г

10-14ч

12.

ЧЛИРИМ ИСАКИ

18.08.2020г

10-14ч

 

XXI Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ХРИСТИНА РИСТОСКА

19.08.2020г

10-14ч

2.

АЛЕКСАНДРА ТОДОРОВСКА

19.08.2020г

10-14ч

3.

ДИМИТАР СТОИЛКОВСКИ

19.08.2020г

10-14ч

4.

ВИКТОР СТОЕВ

19.08.2020г

10-14ч

5.   

МОНИКА СИМОНОВСКА

19.08.2020г

10-14ч

6.

АНДРИЈАН АРАПИНОВСКИ

19.08.2020г

10-14ч

7.

АНДРЕЈ АТАНСОВСКИ

19.08.2020г

10-14ч

8.

АРМЕНД РУФАТИ

19.08.2020г

10-14ч

9.

МИХАИЛ ПИПЕР

19.08.2020г

10-14ч

10.

НИКОЛА НИКОЛОВСКИ

19.08.2020г

10-14ч

11.

АФУЗИ РИЗА

19.08.2020г

10-14ч

12.

ДАРКО СТОИМЕНОВ

19.08.2020г

10-14ч

 

XXII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ЈЕТМИР КАРИМАНИ

20.08.2020г

10-14ч

2.

ВЛАДИМИР ИВАНОВ

20.08.2020г

10-14ч

3.

ГЕНТ БИЛАЛИА

20.08.2020г

10-14ч

4.

КАТЕРИНА АБРАШЕВА

20.08.2020г

10-14ч

5.   

БОЈАН ТЕОВ

20.08.2020г

10-14ч

6.

САФИЈЕ РЕЏЕПИ ДАЦИ

20.08.2020г

10-14ч

7.

МЕЈДИН ИБРАИМ

20.08.2020г

10-14ч

8.

МАРИЈА ТОРКОВСКА

20.08.2020г

10-14ч

9.

КРУМ ГЕОРГИЕВ

20.08.2020г

10-14ч

10.

АЛЕКСАНДРА ЈАЌИМОВА

20.08.2020г

10-14ч

11.

КРИСТИЈАН БОГДАНОСКИ

20.08.2020г

10-14ч

12.

КРИСТИНА ТОДОСИЕВА СЕРАФИМОВА

20.08.2020г

10-14ч

 

XXIII Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ТАЊА ДУЦКИНОСКА

21.08.2020г

10-14ч

2.

ФАРИЈЕ АТАЛКО

21.08.2020г

10-14ч

3.

МИМОЗА АСЛАНИ

21.08.2020г

10-14ч

4.

АРИЕТА ЏЕЛАДИНИ ИСМАИЛИ

21.08.2020г

10-14ч

5.   

АЛЕКСАНДРА МИХАИЛОВА

21.08.2020г

10-14ч

6.

НАЦКО СТАВРЕСКИ

21.08.2020г

10-14ч

7.

МИРАЛЕМ ЈУЌИЌ

21.08.2020г

10-14ч

8.

ФАТОН АДЕМИ

21.08.2020г

10-14ч

9.

ФИКРЕТ ДЕМИШОСКИ

21.08.2020г

10-14ч

10.

БОРИС ПАНЕВ

21.08.2020г

10-14ч

11.

ВАЛВОНА НЕЗИРИ

21.08.2020г

10-14ч

12.

БЉЕРТА ШАХИНИ АЗИЗИ

21.08.2020г

10-14ч

XXIV Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

АНИЦА ДИМЕСКА

24.08.2020г

10-14ч

2.

ДРИТЕРО КОКАЛЕ

24.08.2020г

10-14ч

3.

ЕРДИН ЈУСУФИ

24.08.2020г

10-14ч

4.

АЛЕКСАНДАР ДИМОВСКИ

24.08.2020г

10-14ч

5.   

КРСТО НИКОЛИЌ

24.08.2020г

10-14ч

6.

СТЕФАН СТЕФАНОВСКИ

24.08.2020г

10-14ч

7.

СИМОНА КАРАПАНЏЕВСКА

24.08.2020г

10-14ч

8.

ФИЛИП ВИДОЕВСКИ

24.08.2020г

10-14ч

9.

ЕВА МАРКОВСКА

24.08.2020г

10-14ч

10.

ЈУЛИЈА УРУМОВСКА

24.08.2020г

10-14ч

11.

МАРИЈА ДУКОВСКА

24.08.2020г

10-14ч

12.

ГОРДАН БОЕВ

24.08.2020г

10-14ч

 

XXV Група

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ТЕОДОРА ЈУГОВА

25.08.2020г

10-14ч

2.

СИМОНА ЈОВАНОВА

25.08.2020г

10-14ч

3.

ЖАНА АНДОНОВА

25.08.2020г

10-14ч

4.

ВЕТОН ЧИЧЕ

25.08.2020г

10-14ч

5.   

ИВАНА МЛАДЕНОВИЌ ШУМАНОВ

25.08.2020г

10-14ч

6.

ИРЕНА ЈАНАЌИЕВСКА

25.08.2020г

10-14ч

7.

МАРИЈА ТАШКОВСКА

25.08.2020г

10-14ч

8.

ЕМИЛИЈА ПЕТРОВСКА

25.08.2020г

10-14ч

9.

ПРЕДРАГ СИМЈАНОВСКИ

25.08.2020г

10-14ч

10.

САЊА ЌИПРЕСКА

25.08.2020г

10-14ч

11.

КРИСТИЈАН НЕСТОРОВ

25.08.2020г

10-14ч

12.

МАРИЈА СЕРАФИМОВСКА

25.08.2020г

10-14ч

 

 

 

XXVIII ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

Александар героски

31.08.2020г

10-14ч

2.

Дарко Бислимовски

31.08.2020г

10-14ч

3.

Стефан Ќулумов

31.08.2020г

10-14ч

4.

Елизабета Малчовски

31.08.2020г

10-14ч

5.   

Иван Копривњак

31.08.2020г

10-14ч

6.

Марија Петрушевска

31.08.2020г

10-14ч

7.

Агон Абдија

31.08.2020г

10-14ч

8.

Ерзен Елези

31.08.2020г

10-14ч

9.

Билјана Василевска

31.08.2020г

10-14ч

10.

Хелена Лазаревска

31.08.2020г

10-14ч

11.

Сабина Смаиловиќ

31.08.2020г

10-14ч

12.

Љубомир Ивчев

31.08.2020г

10-14ч

 

XXIX ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

Амела Дубијани

01.09.2020г

10-14ч

2.

Васка Радески

01.09.2020г

10-14ч

3.

Влатко Лукаров

01.09.2020г

10-14ч

4.

Сумеа Аџами Мемеди

01.09.2020г

10-14ч

5.   

Билјана Ефтимова

01.09.2020г

10-14ч

6.

Бењамин Камбери

01.09.2020г

10-14ч

7.

Ана Неделковска

01.09.2020г

10-14ч

8.

Ирена Леова Кочевски

01.09.2020г

10-14ч

9.

Пеце Петковски

01.09.2020г

10-14ч

10.

Даринка Лапевска Максудова

01.09.2020г

10-14ч

11.

Христијан Велјановски

01.09.2020г

10-14ч

12.

Дијана Групче

01.09.2020г

10-14ч

 

XXX ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

Викторија Сарафимова Коцева

02.09.2020г

10-14ч

2.

Јулија Ѓоргиевска

02.09.2020г

10-14ч

3.

Глорија Гашпар

02.09.2020г

10-14ч

4.

Алма Мустафова

02.09.2020г

10-14ч

5.