РАСПОРЕД НА ОБУКИ ЗА ПРАКТИЧЕН ДЕЛ ОД ПЛС

ГРУПИ ЗА ПОЛАГАЊЕ НА  ТЕСТОТ ЗА ПЛС  ОБУКА НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ 2017/2018

  ВО АМФИТЕАТАРОТ НА МЕДИЦИНСКИ ФКУЛТЕТ-СКОПЈЕ

 

I Група за полагање со почеток од 10-15 часот на 10.04.2019

Ред.бр

ИМЕ ПРЕЗИМЕ

Час на полагање

 

 

 

1

МЕРИ    БЕРАТ

10ч до11ч

2

МАРИНА ВУКАШИНОВИЌ СТОЛЕСКА

10ч до11ч

3

РЕНАТА БОГДАНОВСКА

10ч до11ч

4

АТАНАС ФУРНАЏИСКИ

10ч до11ч

5

ДИМА ИЛИЕСКА

10ч до11ч

6

ВИОЛЕТА МОЈСОВСКА

10ч до11ч

7

ГОРАН МИТЕВСКИ

10ч до11ч

8

АНЕТА ВУЧКОВСКА

10ч до11ч

9

ВАЛЕНТИНА БОЈОВСКА ТРАЈАНОВСКА

10ч до11ч

10

САНДРА АРСОВСКА

10ч до11ч

11

ГОЦЕ ЈОНЗОСКИ

10ч до11ч

12

АНА ЧЕЛИКИЌ

10ч до11ч

13

ЕЛЕНА ЦВЕТИНОВСКА

10ч до11ч

14

АНТОНЕЛА МАНАСИЕВСКА

10ч до11ч

15

ВЕЛИМИР ШУМЕНКОВСКИ

10ч до11ч

16

ВИЛИЈАМ  КИТЕВСКИ

11ч до12ч

17

ИВАНА КОПРИВЊАК

11ч до12ч

18

ДИНА ЗАФИРОВА

11ч до12ч

19

СЛАВИЦА МАВРУШЕВА

11ч до12ч

20

САМИР ЈУСКОСКИ

11ч до12ч

21

ДРАГАНА КОСТОВСКА РИСТОВСКА

11ч до12ч

22

ГОРАН РАЗМОСКИ

11ч до12ч

23

ХАНА ДЕАРИ

11ч до12ч

24

АЛЕКСАНДРА ПАНОСКА

11ч до12ч

25

ЕЛЕНА    ЃОРЧЕВСКА

11ч до12ч

26

МАРИЈАН   ГРНЧАРЕВСКИ

11ч до12ч

27

ГОРАН РАФАЈЛОВСКИ

11ч до12ч

28

АЛЕКСАНДРА ГЕОРГИЕВА

11ч до12ч

29

АЛЕКСАНДРА ТОЧКО

11ч до12ч

30

МАРКО РАДИНОСКИ

11ч до12ч

31

КРИСТИНА ГЕОРГИЕВСКА

12ч до13ч

32

КРИСТИНА МИЛЕВСКА

12ч до13ч

33

АНГЕЛА ТРПОСКА

12ч до13ч

34

ФИЛИП НАУМОВСКИ

12ч до13ч

35

СОЛЗА ЈОВАНОВСКА

12ч до13ч

36

МАРИЈА ЏАМБАЗОВА

12ч до13ч

37

ВИКТОР СИМЕОНОВСКИ

12ч до13ч

38

АЛБИНА БЕЈТА

12ч до13ч

39

РИНА ПУРИНИ

12ч до13ч

40

МАРТИНА   АМБАРЏИЕВА

12ч до13ч

41

ДУРИМ  АСАНИ

12ч до13ч

42

КАТЕРИНА АСПРОВСКА

12ч до13ч

43

ДУБРАВКА МАРТИНОСКА

12ч до13ч

44

ФЈОЛЕ ХАЛИЛИ ФЕТАИ

12ч до13ч

45

БОБАН СОТИРОВСКИ

12ч до13ч

46

АНДРИЈАНА ПЕТРУШЕВСКА

13ч до14ч

47

ГАЗМЕНД МЕХМЕТИ

13ч до14ч

48

МАЈА ИВАНОВА

13ч до14ч

49

ЛЕУТРИМ ШАЌИРИ

13ч до14ч

50

АНАСТАСИЈА ДЕНОВА

13ч до14ч

51

АНТОНИО МИТКОВ

13ч до14ч

52

ВЛАДО СПИРОВСКИ

13ч до14ч

53

РРЕЗЕАРТА ЕЛЕЗИ

13ч до14ч

54

МАЈА ДИМИТРОВСКА

13ч до14ч

55

МАРИЈА ЃОШЕВСКА

13ч до14ч

56

СИМОНА ПОПОВА

13ч до14ч

57

ФИЛИП НИКОЛОВ

13ч до14ч

58

ЕЛЕНА МАНАСИЕВСКА

13ч до14ч

59

АЛИЛ ДЕРВИШОСКИ

13ч до14ч

60

ЏЕМ АДЕМ

13ч до14ч

61

АНА СПАСОВСКА ЃОРГОВСКА

13ч до14ч

62

БЕТИ ГЕЛЕЈЧЕСКА ИЛКОСКА

13ч до14ч

63

БИЉАНА ПОПОСКА

13ч до14ч

64

СЛАЃАНА ГИНОСКА

13ч до14ч

65

ЕЛИЗАБЕТА ИЛИЕВА ГЕОРГИЕВСКА

13ч до14ч

66

НЕНАД ВРГОВИЌ

13ч до14ч

67

МАЈА ЌУЛИБРК НЕДЕЛКОВСКА

13ч до14ч

68

ЕЛЕНА ТРАЈКОВСКА

13ч до14ч

69

САЊА ЛУКИЌ

13ч до14ч

70

ЉЕУТРИМ СУЉЕМАНИ

13ч до14ч

71

АНА СТОЈКОВСКА

13ч до14ч

72

ИЧЕВ СТОЈАНЧО

13ч до14ч

73

ВЕРИЦА МАЛИНКОВА

13ч до14ч

74

АЛБЕРТ ВЕЛИА

13ч до14ч

75

ЃУЛШЕН МУРАТИ

13ч до14ч

76

НУРЏАНЕ ЗЕНУНИ-СУЛИМАНИ

14ч до15ч

77

ЕМИЛИЈА ЧАБУКОВСКА

14ч до15ч

78

МЕВЛУДЕ АДЕМИ

14ч до15ч

79

ХИДАЈЕТ АДЕМИ – СЕЈФУЛИ

14ч до15ч

80

САНДРА ЦИЛЕВСКА

14ч до15ч

81

ГОРАН ГЕОРГИЕВСКИ

14ч до15ч

82

СТЕФАН КРСТЕВСКИ

14ч до15ч

83

АНИТА НАЈДОВА

14ч до15ч

84

БЛАГОЈА СРБОВ

14ч до15ч

85

АНА ВАСИЛЕВСКА

14ч до15ч

86

ДЕСПОТ ДЕСПОТОВСКИ

14ч до15ч

87

СТЕФАНИЈА СТОЈАНОВА

14ч до15ч

88

СИМОНА САПУНЏИЈА

14ч до15ч

89

АНГЕЛА КОЛЕСКА

14ч до15ч

90

ДЕЈАН БИЛЕСКИ

14ч до15ч

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II Група за полагање со почеток од 10-15 часот на 11.04.2019год.

Ред.бр

ИМЕ

ПРЕЗИМЕ

час на полагање

 

 

 

 

1

ИВАНА КРСТЕСКА ТРПКОВСКА

10ч до11ч

2

ИВО ПАУНКОСКИ

10ч до11ч

3

АНЕТА АТАНАСОВА

10ч до11ч

4

КУЈТИМЕ РУШИТИ-МЕХМЕТИ

10ч до11ч

5

ЉУЉЕТА МУСТАФА

10ч до11ч

6

МАРИЈА КАРАКОСТОВА

10ч до11ч

7

ЈАСМИНА СТОЈЧЕВСКА

10ч до11ч

8

ВЕСНА ГРОЗДАНОСКА ПЕТРЕСКА

10ч до11ч

9

МАКЕДОНКА МИТРЕСКА НАУМОСКА

10ч до11ч

10

ЕЛЕНА КРСТЕСКА

10ч до11ч

11

НИНА АПОСТОЛОВСКА

10ч до11ч

12

КРИСТИНА ДЕНЧОВСКА

10ч до11ч

13

БЕРАТ СЕЈДИНИ

10ч до11ч

14

ТАТЈАНА ДАВИТКОВСКА

10ч до11ч

15

ПЕТАР МИЛОШЕВСКИ

10ч до11ч

16

БОЈАН БУДИЌ

11ч до12ч

17

КОСТАДИНКА ЃОРЃИОСКА

11ч до12ч

18

АРТА ИСЕИНИ

11ч до12ч

19

МАРТИНА ДИМИТРОВА

11ч до12ч

20

АЛЕКСАНДРА  ЈАНКОВСКА

11ч до12ч

21

ИСКРА НЕДЕЛКОВА

11ч до12ч

22

СЛАВИЦА ЗДРАВЕВА

11ч до12ч

23

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВСКА ПОСТОЛОВСКА

11ч до12ч

24

ВАСКА ТРАЈКОВА

11ч до12ч

25

ЈУЛИЈА ЃОРГИЕВСКА

11ч до12ч

26

АНГЕЛЧО  ГЕОРГИЕВСКИ

11ч до12ч

27

ТАМАРА МАНЧЕВА

11ч до12ч

28

ЛИЛЈАНА МИЛЕНКОВА

11ч до12ч

29

МИХАИЛ ТАУШАНОВ

11ч до12ч

30

СЕЈАТ ЌАЗИМОСКИ

11ч до12ч

31

ЕЛЕНА БОЈАЏИЕВА

12ч до13ч

32

ЕЛЕНА МИРОВА ШАКЛЕВА

12ч до13ч

33

ДЕЈАН ПЕТРОВСКИ

12ч до13ч

34

ДРАГАНА СТОЈКОВИЌ

12ч до13ч

35

БИЛЈАНА МИЛЕНКОВСКА

12ч до13ч

36

ЕНЕС ЈАШАРИ

12ч до13ч

37

ЕДИТА ИСЕИНИ

12ч до13ч

38

НЕВЕНКА РИДОВА

12ч до13ч

39

БИЛЈАНА ОГНЕНОСКА

12ч до13ч

40

НИКОЛА СИЛЈАНОВСКИ

12ч до13ч

41

АЛЕКСАНДАР  ПЕТРОВСКИ

12ч до13ч

42

РОЛАНД ДУКА

12ч до13ч

43

МАГДАЛЕНА МАНЕВА

12ч до13ч

44

ДАРКО ДОНЕВСКИ

12ч до13ч

45

ВЕНЦО ВУИНОВ

12ч до13ч

46

ЛАМБЕ КРСТЕСКИ

13ч до14ч

47

ХРИСТИЈАН ТРПЧЕВСКИ

13ч до14ч

48

РОМИР КАДРИУ

13ч до14ч

49

ЈУЛИЈА ЈОНОСКА

13ч до14ч

50

СОЊА БОЈЧЕВА

13ч до14ч

51

СЕЉАН МУРТЕЗАНИ

13ч до14ч

52

ОЛГИЦА МИХАЈЛОВА

13ч до14ч

53

КРИСТИНА П.ДОЛЕШАЛ

13ч до14ч

54

ЕМИЛИЈА МАНАСИЕВСКА

13ч до14ч

55

ВЕСНА РОГЛЕВА ЈАНЕВА

13ч до14ч

56

СЕЉАДИН  МЕМЕТ

13ч до14ч

57

ЕЛИЗАБЕТА  ШУПЕРЛИСКА

13ч до14ч

58

ДЕЈАН РУНТЕВ

13ч до14ч

59

МАРИНА ТРАЈЧОВСКА

13ч до14ч

60

ДИАНА КОСТОВСКА

13ч до14ч

61

ЉУПКА ЛАЗАРЕВА

13ч до14ч

62

БЕСИР  МУРТЕЗАНИ

13ч до14ч

63

МИРАНДА  РАМАНИ

13ч до14ч

64

АРМЕНД  ИЗАИРИ

13ч до14ч

65

АНЃЕЛ СТОЈАНОВСКИ

13ч до14ч

66

МАРИЈА АТАНАСОВА

13ч до14ч

67

ВИОЛЕТА НИКОЛОВ

13ч до14ч

68

ВЕСНА ПЕШЕВА ЈАНКОВСКИ

13ч до14ч

69

ДИМИТАР БОЈАЏИЕВ

13ч до14ч

70

АДРИАНА ИЛИЕВСКА ВЕЛКОВСКА

13ч до14ч

71

ИЛИЈА АТАНАСОВ

13ч до14ч

72

АЈЛА СКЕНДЕРИ

13ч до14ч

73

АВДИ МУРТЕЗАНИ

13ч до14ч

74

АНДРИЈАНА АНДРЕЕВСКА

13ч до14ч

75

МАРИНА ПУЛЕСКА

13ч до14ч

76

СИМОНА ДАНОСКА

14ч до15ч

77

БИЛЈАНА РАТКУШИНОСКА

14ч до15ч

78

ОЛИВЕРА СРБИНОВСКА

14ч до15ч

79

ЕЛЕОНОРА ГРОЗДАНОВА

14ч до15ч

80

ТАТЈАНА ЌОСЕВСКА

14ч до15ч

81

СТЕФАН КРСТЕВСКИ

14ч до15ч

82

БОРЧЕ СИВАКОВ

14ч до15ч

83

ТАМАРА БОЈКОВСКА

14ч до15ч

84

ЕЛМЕДИНА АКИКУ

14ч до15ч

85

ЛУЛЈЕТА МУЛАКУ

14ч до15ч

86

СЛАЃАНА КИТАНОВА-АНДОВА

14ч до15ч

87

БОГДАНКА АРНАУТОВСКА

14ч до15ч

       

                                                                                                                                                                     

 
 
 

За Нас

Медицинскиот симулациски центар е основан како установа помеѓу Министерството за здравство, медицинските факултети и лекарската комора на Македонија.

Прочитај повеќе.

ИНТЕРЕН ОГЛАС БРОЈ 01/2019 за унапредување на административен службеник

ОгласПријава

Контакт информации

 

Адреса: 50-та Дивизија бр. 6 Скопје

Телефон: 02/3112-276

Email: msc@zdravstvo.gov.mk

Website: www.msc.gov.mk