РАСПОРЕД ЗА ИСПИТ ЗА МОДУЛОТ BASIC LIIFE SUPPORT (BLS)- ОСНОВНО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ ВО УСТАНОВАТА МЕДИЦИНСКИ СИМУЛАЦИСКИ ЦЕНТАР (05.12.2018)

 

I група

 

 

 

Ред.бр

            Име Презиме

 

Час на полагање

Освоени поени

1.

ФЛОРИМ ДЕАРИ

     10ч-11ч

 

2.

КРИСТИНА ГЕОРГИЕВСКА

     10ч-11ч

 

3.

АЛЕКСАНДАР СЕРАФИМОВ

     10ч-11ч

 

4.

НУРЏАНЕ ЗЕНУНИ СУЛИМАНИ

     10ч-11ч

 

5.   

МАРЈАН МИЛЕНКОВСКИ

     10ч-11ч

 

6.

МАНЕВА МАГДАЛЕНА

     10ч-11ч

 

7.

АЛЕКСАНДРА ЈОСИФОВА

     10ч-11ч

 

8.

БИЉАНА ДОДЕВСКА

     10ч-11ч

 

9.

СТОЈАНЧЕ ПЕТРОВ

     10ч-11ч

 

10.

АНА БУРЕВА

     10ч-11ч

 

11.

КАТЕРИНА ЏАТЕВА

     10ч-11ч

 

12.

ЉУПКА КАЛЏИСКА

     10ч-11ч

 

13.

ДРАГАНА МАНОВСКА

     10ч-11ч

 

14.

ЈУЛИЈАНА ЃОРГИЕВСКА

     10ч-11ч

 

15.

ЕЛЕНА КРСТЕСКА ИВАНОВСКА

     10ч-11ч

 

16.

МАРИЈА СПАСОВА

     10ч-11ч

 

17.

ГОРАН ГЕОРГИЕВСКИ

     10ч-11ч

 

18.

САНДРА ЦИЛЕВСКА

     10ч-11ч

 

19.

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВСКА ПОСТОЛОВСКА

     10ч-11ч

 

20.

МАКЕДОНКА ЈАНЕВА

     10ч-11ч

 

21.

НЕДА МАНУШЕВА ШТЕРИЕВА

     10ч-11ч

 

22.

ИВО ПАУНКОСКИ

     10ч-11ч

 

23.

БИЉАНА ПОПОСКА

     10ч-11ч

 

24.

ФИЛИП НАУМОВСКИ

     10ч-11ч

 

25.

ЕЛИЗАБЕТА ИЛИЕВА

     10ч-11ч

 

26.

ПАНДОРА МИХАЛОВСКА

     10ч-11ч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II Група

 

Ред.бр

            Име Презиме

 

Час на полагање

Освоени поени

1.

ТАТЈАНА ДАВИТКОВСКА

11.30-12.30

 

2.

САЊА ЛУКИЌ

11.30-12.30

 

3.

МАРТИНА ДИМИТРОВА

11.30-12.30

 

4.

ГОРАН РАФАЈЛОВСКИ

11.30-12.30

 

5.   

АНГЕЛА ТРПОСКА

11.30-12.30

 

6.

ГОЦЕ ТОШЕСКИ

11.30-12.30

 

7.

ИВАНА КРСТЕВСКА ТРПКОВСКА

11.30-12.30

 

8.

АЛЕКСАНДРА ЈАНОСКА

11.30-12.30

 

9.

МАРИЈАН ГРНЧАРЕВСКИ

11.30-12.30

 

10.

АНА СТОЈКОВСКА

11.30-12.30

 

11.

ЛЕУТРИМ СУЛЕЈМАНИ

11.30-12.30

 

12.

КАТЕРИНА АСПРОВСКА

11.30-12.30

 

13.

ЕЛЕНА ЃОРЧЕВСКА

11.30-12.30

 

14.

СЛАЃАНА ГИНОВСКА

11.30-12.30

 

15.

ИВАНА КРСТЕВСКА

11.30-12.30

 

16.

ЕЛЕНА ТРАЈКОВСКА

11.30-12.30

 

17.

АЈЛА СКЕНДЕРИ

11.30-12.30

 

18.

ХИДАЈЕТ АДЕМИ

11.30-12.30

 

19.

ЗОРАН ДИМИТРОВ

11.30-12.30

 

20.

АНТОНИО ОРДЕВ

11.30-12.30

 

21.

СЛАВИЦА ЗДРАВЕВА

11.30-12.30

 

22.

СЛАЃАНА ГИНОСКА

11.30-12.30

 

23.

ЕРЗАН ЕЛЕЗИ

11.30-12.30

 

24.

СТОЈКА ПАВЛОВА

11.30-12.30

 

25.

ГАБРИЕЛА ИВАНОВСКА

11.30-12.30

 

26.

ПЕТАР НЕДЕВ

11.30-12.30

 

27.

НАТАША ГАНЧЕВА

11.30-12.30

 

 

 
 
 

За Нас

Медицинскиот симулациски центар е основан како установа помеѓу Министерството за здравство, медицинските факултети и лекарската комора на Македонија.

Прочитај повеќе.

Контакт информации

 

Адреса: 50-та Дивизија бр. 6 Скопје

Телефон: 02/3112-276

Email: msc@zdravstvo.gov.mk

Website: www.msc.gov.mk