Распоред за испит за модулот advanced life support (ALS)

18.02.2021 РАСПОРЕД ЗА ИСПИТ ЗА МОДУЛОТ ADVANCED LIFE SUPPORT (ALS)- ОСНОВНО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ СЕПТЕМВРИ 2019 ГОДИНА ВО УСТАНОВАТА МЕДИЦИНСКИ СИМУЛАЦИСКИ ЦЕНТАР

 

 

I  ГРУПА

 

1.

ТОНИ ЦВЕТКОСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

2.

АНА ДОНОВСКА

15.02.2021

10-11ч

 

3.

ДИМИТАР ЈОВАНОВ

15.02.2021

10-11ч

 

4.

МИЛАН ГУДЕВ

15.02.2021

10-11ч

 

5.   

АРБЕР МУРАТИ

15.02.2021

10-11ч

 

6.

МАРЈАН ВЕЛЈАНОВСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

7.

ВИКТОРИЈА ВУКОВИЌ

15.02.2021

10-11ч

 

8.

ДЕЈАН ЈАКИМОВСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

9.

АЛЕКСАНДРА СТАМБОЛИЕВА

15.02.2021

10-11ч

 

10.

ФИКРЕТ ДЕМИШОСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

11.

МИЛАН ПОПОСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

12.

ДИМИТАР НАЈДЕНКОВСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

13.

АЛЕКСАНДАР СТЕПАНОВСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

14.

САЊА СТАМЕНКОВА

15.02.2021

10-11ч

 

15.

САЊА ПЕТКОВСКА

15.02.2021

10-11ч

 

16.

ТОМЧЕ ПОПОВСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

17.

ЕЛЕНА МАТЕСКА

15.02.2021

10-11ч

 

18.

ПРАНАВЕРА РАМАДАНИ

15.02.2021

10-11ч

 

19

ГРЕГОР КРСТЕВСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

20.

ТАТЈАНА СТОЈАНОСКА

15.02.2021

10-11ч

 

21.

ХРИСТИНА НИКОЛОВСКА

15.02.2021

10-11ч

 

22.

ЗОРИЦА ТАШКОВА

15.02.2021

10-11ч

 

23.

НИКОЛА КУЗМАНОВСКИ

15.02.2021

10-11ч

 

24.

АНЕ ПЕТРУШЕВСКА

15.02.2021

10-11ч

 

25.

МИЛАН ВЕЛКОВ

15.02.2021

10-11ч

 

26.

ТАТЈАНА ЈАКИМОВА АТАНАСОВСКА

15.02.2021

10-11ч

 

27.

АЛЕКСАНДАР ДЕРВИШОВ

15.02.2021

10-11ч

 

 

 

II  ГРУПА

 

1.

ВЛАТКО ЛУКАРОВ

15.02.2021

12-13ч

 

2.

АНА НЕДЕЛКОСКА

15.02.2021

12-13ч

 

3.

ХРИСТИЈАН ВЕЛЈАНОВСКИ

15.02.2021

12-13ч

 

4.

ДИЈАНА ГРУПЧЕ

15.02.2021

12-13ч

 

5.   

АМЕЛА ДОБЈАНИ

15.02.2021

12-13ч

 

6.

САБИНА СПАИЛОВИЌ

15.02.2021

12-13ч

 

7.

ХЕЛЕНА ЛАЗАРЕВСКА

15.02.2021

12-13ч

 

8.

МИШО КРСТЕВСКИ

15.02.2021

12-13ч

 

9.

ИВАН КОПРИВЊАК

15.02.2021

12-13ч

 

10.

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВСКА ПОСТОЛОВСКА

15.02.2021

12-13ч

 

11.

ГЕНТ БЕЛАЛИ

15.02.2021

12-13ч

 

12.

АЛЕКСАНДАР ЃЕРОСКИ

15.02.2021

12-13ч

 

13.

МИМОЗА АСЛАНИ

15.02.2021

12-13ч

 

14.

ДАРКО БИСЛИМОВСКИ

15.02.2021

12-13ч

 

15.

АНЃЕЛИНА НИКОЛОВА

15.02.2021

12-13ч

 

16.

ВИКТОРИЈА САРАФИМОВА КОЦЕВА

15.02.2021

12-13ч

 

17.

НАТАША ЧЕПЕРГАНОВА ЈОРДАНОВА

15.02.2021

12-13ч

 

18.

СТЕФАНИЈА СТОИЛОВСКА

15.02.2021

12-13ч

 

19

ЈОРДЕ СИМОНОСКА

15.02.2021

12-13ч

 

20.

ЉУЉЈЕТА БАЈРАМИ

15.02.2021

12-13ч

 

21.

ГОРАН КОЊИХАРОВ

15.02.2021

12-13ч

 

22.

АНА КАРПИЧАРОВА

15.02.2021

12-13ч

 

23.

ЛИДИЈА КАЛАНОСКА АТАНАСОВСКА

15.02.2021

12-13ч

 

24.

ЕЛИНДА ЈОНУЗИ

15.02.2021

12-13ч

 

25.

БЕСА ПАЛОШИ

15.02.2021

12-13ч

 

26.

АЛЕКСАНДРА ДИМИТРОВА АНДОНОВА

15.02.2021

12-13ч

 

27.

ТОНИ ШЕЌЕРИНОВ

15.02.2021

12-13ч

 

 

 

III ГРУПА

 

1.

АНГЕЛА ТРПОСКА ПОПОСКА

16.02.2021

10-11ч

 

2.

МАРКО РАДИНОСКИ

16.02.2021

10-11ч

 

3.

ТИНА ТРАЈЧУЛЕСКА

16.02.2021

10-11ч

 

4.

ТОМИСЛАВА МАНЧЕВА

16.02.2021

10-11ч

 

5.

ДИМИТАР СТОИЛОКОВСКИ

16.02.2021

10-11ч

 

6.

МОНИКА РИСТЕВСКА

16.02.2021

10-11ч

 

7.

ТАМАРА МИХАЈЛОВСКА

16.02.2021

10-11ч

 

8.

ВЕРОНИКА АПОСТОЛОСКА

16.02.2021

10-11ч

 

9.

МАРИНА УЈИЧИЌ

16.02.2021

10-11ч

 

10.

ЛАЗО МАНЕВ

16.02.2021

10-11ч

 

11.

ИЛИНКА МЕГЛЕНОВА

16.02.2021

10-11ч

 

12.

ЕЛЕНА ТАСЕВСКА

16.02.2021

10-11ч

 

13.

МИХАЕЛА МИШОСКА

16.02.2021

10-11ч

 

14.

САЊА ВАСОВИЌ

16.02.2021

10-11ч

 

15.

ЉУБИЦА ПРОЕСКА СТОЈАНОВСКИ

16.02.2021

10-11ч

 

16.

СЕРГЕЈ ДУРНЕВ

16.02.2021

10-11ч

 

17.

БЛАГОЈА СРБОВ

16.02.2021

10-11ч

 

18.

АЏИБАЈРАМ МАШКУЛИ

16.02.2021

10-11ч

 

19.

МАРИЈА ЧИПАНОВСКА

16.02.2021

10-11ч

 

 

 

 

IV  ГРУПА

 

1.

ДЕЈАНА СТОЈАНОВСКА КОСТОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

2.

ЏЕЈЛАН МАРСИМОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

3.

НАТАША СТОЈАНОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

4.

ДИЈАНА БИБОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

5.   

МАЈА ЗАЕВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

6.

КРИСТИЈАН ВЕЛЕВСКИ

16.02.2021

12-13ч

 

7.

ЗЛАТИЦА ЈОВАНОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

8.

ОЛИВЕР МИТРОВСКИ

16.02.2021

12-13ч

 

9.

ЗЕЛИЈЕ ИЛАЗИ

16.02.2021

12-13ч

 

10.

ВЕСНА СУКЛОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

11.

СЕНИЈА КАХВЕЏИ

16.02.2021

12-13ч

 

12.

АНГЕЛА ЧИПУРОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

13.

МЕРЈЕМ ДАУТИ

16.02.2021

12-13ч

 

14.

МИРАЈЕТ ТЕЛА

16.02.2021

12-13ч

 

15.

ИВОНА ЃУРКОВСКА  НИКОЛОВ

16.02.2021

12-13ч

 

16.

ДАРКО ВАСИЛЕВСКИ

16.02.2021

12-13ч

 

17.

КОСТА КАПСАРОВ

16.02.2021

12-13ч

 

18.

МАРИЈА НАУМОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

19

КРИСТИНА НЕДАНОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

20.

ВЈОСА ЏАФЕРИ

16.02.2021

12-13ч

 

21.

ИВАНА БУЈАРОСКА

16.02.2021

12-13ч

 

22.

ЕМИНА МУКОВИЌ

16.02.2021

12-13ч

 

23.

БИЛЈАНА МИТРЕВСКА ТАШКОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

24.

МАТЕЈА ДИЧОСКА

16.02.2021

12-13ч

 

25.

МАРИЈА КУЗМАНОВСКА

16.02.2021

12-13ч

 

26.

ЕЛДАР АСАНИ

16.02.2021

12-13ч

 

27.

ШАЌИР ЗУЛБЕРИ

16.02.2021

12-13ч

 

 

V ГРУПА

 

1.

АТАНАС СТОЈАНОВ

17.02.2021

10-11ч

 

 

2.

ГАЛИНА ХРИСТОВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

3.

САИТ СУЛИМАНИ

17.02.2021

10-11ч

 

 

4.

МАРИЈА КОСТОВСКА МИЦЕВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

5.   

АНДРЕА ЈОВАНОВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

6.

СИМОНА ЈОВЧЕВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

7.

МАРИЈА СПАСОВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

8.

ДАНИЕЛКА ЃЕОРЃИЕВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

9.

ВАСИЛКА НИКОЛОСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

10.

МАРИЈА ВАЉАКОВА

17.02.2021

10-11ч

 

 

11.

ИВАНА ВЕЛИЧКОВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

12.

ЛЕЈЛАН ЈАШАРИ

17.02.2021

10-11ч

 

 

13.

ДОБРИНКА ПЕТРОВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

14.

ЗЛАТА ДИМАНОВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

15.

НЕЏМИЕ СОПА АЛИЕД

17.02.2021

10-11ч

 

 

16.

ШКЕНДИЈЕ ИБРАИМИ

17.02.2021

10-11ч

 

 

17.

ВИГАН ЕЛМАЗИ

17.02.2021

10-11ч

 

 

18.

БИСЕРА РУНТЕВА СТОЈМЕНОВА

17.02.2021

10-11ч

 

 

19

СИМОНА АНТАНИЕВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

20.

ДЕНИ РАЗМОСКИ

17.02.2021

10-11ч

 

 

21.

МАРИЈА ТРАЈКОВАПЕТКОВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

22.

СОФИЈА ЦРЦЕВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

23.

ЕЛЕНА АТАНАСКОВА

17.02.2021

10-11ч

 

 

24.

СЛАЃАНА ГИНОСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

25.

ТАРА РИСТЕВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

26.

ИСКРА НЕДЕЛКОВА

17.02.2021

10-11ч

 

 

27.

ИВАНА КРСТЕВСКА

17.02.2021

10-11ч

 

 

 

VI  ГРУПА

 

 

 

1.

ЕЛМЕДИНА АСАНИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

2.

ИЛИР АЛИУ

17.02.2021

12-13ч

 

 

3.

КРИСТИЈАН ИВАНОВСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

4.

ЈУЛИЈАНА СТЕФАНОВСКА

17.02.2021

12-13ч

 

 

5.   

МЕЛИХА НЕХТЕПАРОВА

17.02.2021

12-13ч

 

 

6.

АНДРИЈАН АРАПИНОВСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

7.

МИЛЕ МОЛОШЕСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

8.

ВЛАДИМИР АНДОВСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

9.

МАГДАЛЕНА ЃОРИЃ ПЕТРУШЕВСКА

17.02.2021

12-13ч

 

 

10.

КРИСТИЈАН БУНДОВСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

11.

АЛЕКСАНДРА АНГЕЛОВА

17.02.2021

12-13ч

 

 

12.

ЕЛИЗАБЕТА ХРОНЕСКА

17.02.2021

12-13ч

 

 

13.

ДИМИТАР АНДОНОВСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

14.

ДАНИЕЛА СТОЈАНОВСКА ИВАНОВА

17.02.2021

12-13ч

 

 

15.

НИКОЛА ДИМИТРОВ

17.02.2021

12-13ч

 

 

16.

ФРОСИНА ЈОВАНОВСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

17.

АНГЕЛКА С МАГЕРОСКА

17.02.2021

12-13ч

 

 

18.

ВИДАНЧО НИКОЛОСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

19

ЕЛИЗАБЕТА КАРАСМАНАКИС

17.02.2021

12-13ч

 

 

20.

ЕЛЕНА ПАНЕСКА ДИМИТРИОСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

21.

ШПРЕСА ХАСАНИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

22.

ЈЕТА ЌЕРИМИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

23.

ДЕЈАН ДИМЧЕВСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

24.

НАТАЛИ КОЦЕВА

17.02.2021

12-13ч

 

 

25.

МАРКО НИКОЛОСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

26.

АЛЕКСАНДАР БОЖИНОСКИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

27.

МУХАМЕДИН РУШИТИ

17.02.2021

12-13ч

 

 

 

VII ГРУПА

 

1.

СОЊА ЛУКИЌ

18.02.2021

10-11ч

 

2.

ЕЛЕНА ЃОРЧЕВСКА

18.02.2021

10-11ч

 

3.

СИМОНА КОЦЕВА

18.02.2021

10-11ч

 

4.

СИМОНА СТОЈАНОВСКА

18.02.2021

10-11ч

 

5.   

НЕДИМ САЛИУ

18.02.2021

10-11ч

 

6.

СТЕФАН СТЕФАНОВСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

7.

МИЛЧЕ ЦВЕТАНОСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

8.

ВИШЊА КРЗНАРИЌ

18.02.2021

10-11ч

 

9.

ЈОВИЦА СТЕФКОВСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

10.

АЛЕКСАНДАР ДИМОВСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

11.

ДРИТЕРО КОКАЛЕ

18.02.2021

10-11ч

 

12.

КАТЕРИНА АСПРОВСКА

18.02.2021

10-11ч

 

13.

ГОРАН РАФАЈЛОВСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

14.

МАРЈАН ГРНЧАРЕВСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

15.

ТАТЈАНА ДАВИТКОВСКА

18.02.2021

10-11ч

 

16.

АЛЕКСАНДРА ЈАНКОВСКА

18.02.2021

10-11ч

 

17.

МАРТИНА ДИМИТРОВА

18.02.2021

10-11ч

 

18.

ЕЛИЗАБЕТА ИЛИЕВА

18.02.2021

10-11ч

 

19

АНА ИЛКОСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

20.

БИЛЈАНА ЕФТИМОВА

18.02.2021

10-11ч

 

21.

БИЛЈАНА ПОПОСКА

18.02.2021

10-11ч

 

22.

АНА СТОЈКОВСКА

18.02.2021

10-11ч

 

23.

ЛЕУТРИМ СУЛЕМАНИ

18.02.2021

10-11ч

 

24.

ФИЛИП НАУМОВСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

25.

СУМЕА АЏАМИ МЕМЕДИ

18.02.2021

10-11ч

 

26.

АЛЕКСАНДРА ИВАНОВИЌ МИТРЕВСКИ

18.02.2021

10-11ч

 

27.

ЛИЛЈАНА ЖИВКОВСКА МИЛЕНКОВА

18.02.2021

10-11ч

 

 

 

VIII ГРУПА

1.

ТОМИСЛАВ КОЊАНОВСКИ

18.02.2021

12-13ч

 

2.

ЈЕЛЕНА ГОЛУБОВИЌ

18.02.2021

12-13ч

 

3.

ХУЛИЈА ШАБАНИ

18.02.2021

12-13ч

 

4.

КАТЕРИНА ГРАБУЛОВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

5.   

МАРТИН РАЗМОСКИ

18.02.2021

12-13ч

 

6.

ДАЈАНА ГЕОРГИЕВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

7.

ЕЛЕНА ПАВЛЕВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

8.

МОНИКА АРЏАНОВА

18.02.2021

12-13ч

 

9.

СИМОНА КАРАПАНЏЕВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

10.

КОРНЕЛИЈА ЃОРЃИЕСКА

18.02.2021

12-13ч

 

11.

ЈАСМИНА ВОЛЧЕВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

12.

ЕЛЕНА ДЕНКОВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

13.

МЕРИТА СЕЛМАНИ

18.02.2021

12-13ч

 

14.

МАРИЈА ИВАНОВА

18.02.2021

12-13ч

 

15.

АЛЕКСАНДАР ПЕТРЕСКИ

18.02.2021

12-13ч

 

16.

ОЛИВЕРА ПАШАНКО СТРУМЕНКОВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

17.

МИЛАН ПЕТКОВИЌ

18.02.2021

12-13ч

 

18.

ЛАВДИРИМ МЕХМЕДИ

18.02.2021

12-13ч

 

19

ИВАНА ДИМОВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

20.

ФИЛИП ДОКСИМОВСКИ

18.02.2021

12-13ч

 

21.

СУАД МЕШИК

18.02.2021

12-13ч

 

22.

ДАРКО ЃОРГИОВСКИ

18.02.2021

12-13ч

 

23.

ОГНЕН БОГДАНОСКИ

18.02.2021

12-13ч

 

24.

СТЕФАНА СТАМБОЛИЕВА

18.02.2021

12-13ч

 

25.

ВИОЛЕТА ЗАКОВСКА

18.02.2021

12-13ч

 

26.

АЛЕКСАНДРА ЕФТИМОВА

18.02.2021

12-13ч

 

27.

ДИМИТАР ЦВЕТКОВСКИ

18.02.2021

12-13ч