Распоред за BLS испит

РАСПОРЕД ЗА ИСПИТ ЗА МОДУЛОТ BASIC  LIFE SUPPORT (BLS)- ОСНОВНО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ 

 

Прва група

1.

ОЛГИЦА АТАНАСОВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

2.

ВАЛЕНТИНА ВЕЛКОВСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

3.

МАРТИНА КОТЕВСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

4.

ВИКТОРИЈА ЗАРОВСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

5.   

КРИСТИНА ЈОРДАНОСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

6.

ДРАГАН АТАНАСОСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

7.

АНДРЕА БОЈКОВСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

8.

КРИСТИЈАН АНДОНОСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

9.

НЕВЕНКА ЈАНКОВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

10.

МАРИЈА ГРЕКОВСКА МИТРОВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

11.

МУЕЈЕД АМЕТИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

12.

БОБАН НЕШКОСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

13.

ЏЕЈЉАНЕ ИЉАЗИ МЕМЕТИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

14.

ВЕСНА ЕФРЕМОВА СТЕФАНОСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

15.

ЈОВАНА ТАНЕСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

16.

МАРТА ЦВЕТАНОВСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

17.

АНГЕЛ ТАСЕВСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

18.

ОЛИВЕРА ЈАНЕВ

29.11.2021

10ч-11ч

 

19

ПРЕДРАГ СИМЈАНОВСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

20.

САЊА МИЛУНОВИЌ

29.11.2021

10ч-11ч

 

21.

КУЗМАН СТЕФАНОВСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

22.

НАТАША КОЛЕВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

23.

СИМОНА ПАТЧЕВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

24.

АЛЕКСАНДРА ТАНЕВСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

25.

КРЕНАР МЕНА

29.11.2021

10ч-11ч

 

26.

ВЕРА ВИТАНОВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

27.

ЕЛЕНА НИКОЛИЌ

29.11.2021

10ч-11ч

 

28

АНИТА НАНУШЕВСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

29

АНИТА ДАМЧЕСКА ДИМИТРОВСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

30

ЕВА КРАЉЕВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

31

ДАЈАНА БЕЛКОСКА БЛАЖЕСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

32

ЈУЛИА ЃИНОСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

33

МАРИЈАНА КАЦАРСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

34

СОЊА ТАСИЌ

29.11.2021

10ч-11ч

 

35

АНА ТОДОРОСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

36

МОНИКА СТОИЛОВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

37

ЃОРГИ СТОЈЧЕВ

29.11.2021

10ч-11ч

 

38

ГОРАЗД КОЊАНОВСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

39

ВИОЛЕТА МИТРЕСКА

29.11.2021

10ч-11ч

 

40

ДОРУНТИНА СЕЛИМИ АДЕМИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

41.

ВЕСНА НИКОЛОВА

29.11.2021

10ч-11ч

 

42.

АДХУРИМ ФАЗЉИУ

29.11.2021

10ч-11ч

 

43.

СЛАВИЦА ВУКАШИНОВИЌ ПОПОВСКИ

29.11.2021

10ч-11ч

 

 

 

 

 

Втора група

1.

МАРИЈАНА МАНЕСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

2.

САШО БОЖИНОСКИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

3.

ЕЛЕНА ТЕВДОВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

4.

НАТАЛИ ДЕЛИПЕТРОВА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

5.   

ДИМИТАР ТОШЕВ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

6.

АТАНАС МИНОВ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

7.

ВИКТОР ГРУЈЕВСКИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

8.

НАИМ СКЕНДЕРИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

9.

МАЈА ДЕЈКОСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

10.

ИВАН АНДОНОВСКИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

11.

БЛАГИЦА АРСОВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

12.

АНА МАРИЈА ТАСЕВА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

13.

МАРИЈА СТОЈАНОВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

14.

ЕЛЕНА ГЕОРГИЕВА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

15.

АГОН АБДИЈА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

16.

МАЈА КРАЉЕВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

17.

ФРОСИНА НИКОЛИЌ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

18.

ЕЛЕНА ПАРУЛЕСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

19

БОЈАН НИКОЛОВСКИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

20.

МАРГАРИТА ТРАЈЧЕВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

21.

МАРИЈА ЛАЗОВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

22.

АЛЕКСАНДРА КОСТОВ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

23.

ЉАБИНАТА АГУШИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

24.

АРЛИНД ЈАКИПИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

25.

САЊА ДАНЧЕВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

26.

БЈОНДИНА АБДУШИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

27.

СИЛВИЈА АТАНАСОВА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

28

ФИЛИП СТОЈКОВСКИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

29

АЛЕКСАНДАР БЛАЖЕВСКИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

30

МАЈА ТРАЈАНОВИЌ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

31

АЛЕКСАНДРА ЃОНЧЕСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

32

ИВАНА ИГЊАТОВИЌ МИХАЈЛОВА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

33

КАТЕРИНА ПЕТКОВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

34

АНА БОГУНОВИЌ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

35

МАРТИН АНАСТАСОВ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

36

АЛЕКСАНДАР ЌОСЕВ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

37

ХРИСТИНА КОЧОВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

38

ЕМИЛИЈА СТЕФАНОСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

39

ДАРКО АЛЕКСОВСКИ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

40

САРА ХАЏИТРИФОН

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

41.

МИМОЗА МИРКОСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

42.   

ТЕОДОРА ЈАКИМОВСКА

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

43.

АЛЕКСАНДАР СТАНИМИРОВИЌ

29.11.2021

11- 30ч-12 -30ч

 

 

 

Трета група

1.

АЛЕКСАНДАР ЈАКИМОВСКИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

2.

ВЕГИМ ЉУШИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

3.

ДИНО ХАЈРАДИНОВИЌ

30.11.2021

10ч-11ч

 

4.

ХРИСТИНА ВЛАВЧЕСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

5.   

ЕВГЕНИЈА ГАЛЕВА

30.11.2021

10ч-11ч

 

6.

АЈДА ЗАИР

30.11.2021

10ч-11ч

 

7.

ЗАРИЈЕ АМЕТИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

8.

АНГЕЛА ВЕЛИЧКОВСКА СПАСОВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

9.

ТАМАРА ЃОРЃЕВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

10.

КЕТИ АТАНАСОВА

30.11.2021

10ч-11ч

 

11.

ЈАСМИНА ДОБРЕВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

12.

АЛЕКСАНДРА ЈОВАНОВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

13.

НАДАЛИНА АРАНИКОВА

30.11.2021

10ч-11ч

 

14.

МАРИО КОСТОВСКИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

15.

СТЕФАН МИЛЕНКОВСКИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

16.

МЕВЛАНЕ ИСЛАМИ ЛИМАНИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

17.

ЕЛМЕДИНА РИЗМАНИ СЕЛИМ

30.11.2021

10ч-11ч

 

18.

ЕМИЛИЈА ПАСКОСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

19

ТАМАРА ПЕТРОВА

30.11.2021

10ч-11ч

 

20.

БИЉАНА ДРАГАНОВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

21.

МОНИКА ЈОВЧЕВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

22.

ТОМИСЛАВ МИЛУНОВИЌ

30.11.2021

10ч-11ч

 

23.

АНГЕЛА АЛЕКСОВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

24.

МИТЕ ЗДРАВЕВ

30.11.2021

10ч-11ч

 

25.

ТОДОР ИЛИЕВ

30.11.2021

10ч-11ч

 

26.

АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВСКИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

27.

СИМОНА ДЕСПОТОВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

28

МАРИЈА  ГАРЕСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

29

АЛЕКСАНДАР ТАНУШОСКИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

30

ДЕЈАН ТАНЕСКИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

31

АЛЕНКА ШОПОВА

30.11.2021

10ч-11ч

 

32

ЈАСМИНА ТРАЈКОВА

30.11.2021

10ч-11ч

 

33

ЛОКМАН ЗУМБЕРИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

34

РАМУШ САЛИХ

30.11.2021

10ч-11ч

 

35

СУНАЈ АЗИЗИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

36

ХРИСТИНА ЧЕШЛАРОСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

37

МИЛИЦА ПЕТРУШЕВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

38

КАТЕРИНА ДАВИДОВСКА

30.11.2021

10ч-11ч

 

39

РАДИЦА СТОЈЧЕВСКИ

30.11.2021

10ч-11ч

 

40

БИЛЈАНА ЃОРЧИЕВА

30.11.2021

10ч-11ч

 

41.

КРИСТИНА ТРАЈЧЕВА ШИНДЕЛАР

30.11.2021

10ч-11ч

 

42.

ЕДИС ЈУКИЌ

30.11.2021

10ч-11ч

 

43.

АЛЕКСАНДРА ПЕЈОВСКА ЈОСЕВ

30.11.2021

10ч-11ч

 

 

 

Четврта група

1.

ВИКТОР СПАСОВСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

2.

ЕЛЕНА ЈАНГЕЛОВСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

3.

ИНДИРА ЏЕЛАДИНИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

4.

БОЈАНА ГЕОРГИЕВА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

5.   

ЦВЕТАНКА КОЧОВСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

6.

ЛЕОНИД РАМОВ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

7.

БЕКИМ ЛУШИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

8.

ИЛИР ЈАЈИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

9.

ФЛОРЕНТ ЗЕНДЕЛИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

10.

ДУГАЃИН ЉАТИФИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

11.

ЈОВАНА СТОЈМЕНОВИЌ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

12.

ИВАНА МАРКОСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

13.

ДОРА ТРАЈКОВСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

14.

АЛМЕДИНА ХАЈДЕРПАШИЌ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

15.

КИРЕ ТОДОРОВ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

16.

БЛЕРТА ЏЕМАИЛИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

17.

СОФИЈА ТУШЕВА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

18.

ДРАГАНА САНДЕВА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

19

МИЛАН КЛИМКАРОВ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

20.

ПЕТАР СОТИРОСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

21.

БОЖИН ШОПОВ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

22.

САМОИЛ АРСОВ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

23.

НИКОЛИНА МИХАЈЛОВА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

24.

ТАЊА КРСТЕВА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

25.

ДАРКО ДАНИЛОСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

26.

НАЃА ТРПЧЕВСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

27.

СЛАВЕ ТОШЕВСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

28

МАРКО ТРАЈКОВСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

29

ХАЛИД АЛИЕД

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

30

ЕЛЕОНОРА ЛАЗАРОВА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

31

ДАНИЕЛА ЦВЕТКОВСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

32

ДАРКО ПЕТРОВСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

33

МИХАИЛ ТОЛЕВ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

34

МАРИЈА МИЛЕСКА АВРАМОСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

35

МАРИЈА БАЛШЕВСКА ВЕЗЕНКОСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

36

АЛЕКСАНДАР РИСТОВСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

37

РИХАД РЕЏЕПИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

38

МЕВЉАН АРИФИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

39

ЉУЉЈЕТА БАЈРАМИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

40

ЗАНА МАЛИЌИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

41.

ДАНИЕЛА ЃОРЃИЕВСКИ

30.11.2021

11-30ч-12-30ч

 

42.

АЛЕКСАНДРА НЕДЕЛКОВСКА

30.11.2021

11-30ч-12-30ч