Распоред на обуки за модулот ATLS

РАСПОРЕД НА ОБУКИ ЗА МОДУЛОТ PEDIATRIC LIFE SUPPORT (PLS)- ПЕДИЈАТРИСКО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ 2019-2020 ГОДИНА ВО УСТАНОВАТА МЕДИЦИНСКИ СИМУЛАЦИСКИ ЦЕНТАР

 

 

 

I ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

МАРТИНА  МИЦЕВСКА

29.09.2021г

10 -14.30ч

2

ЕЛЕНА ЈАНКУЛОВСКА ВЛАХОВИЌ

29.09.2021г

10 -14.30ч

3

МИЛА ШИШКОВИЌ

29.09.2021г

10 -14.30ч

4

МАРИЈА ВЕСОВА

29.09.2021г

10 -14.30ч

5

ГОРАН КРСТЕВСКИ

29.09.2021г

10 -14.30ч

6

ЗЕНДЕЛИ ИЛЗА

29.09.2021г

10 -14.30ч

7

ЕЛЕНА ДАВИТКОВСКА

29.09.2021г

10 -14.30ч

8

МИШО КРСТЕВСКИ

29.09.2021г

10 -14.30ч

9

ВЕСНА ПАЧОСКА

29.09.2021г

10 -14.30ч

10

КРИСТИНА Е. ДОНЕВСКА

29.09.2021г

10 -14.30ч

11

МАРИЈА ТРАЈКОВА ПЕТКОВСКА

29.09.2021г

10 -14.30ч

12

ЕЛЕНА НАКОВА

29.09.2021г

10 -14.30ч

13

АНА ДОНЕВСКА

29.09.2021г

10 -14.30ч

14

ИГОР ТРПКОВСКИ

29.09.2021г

10 -14.30ч

15

АЛЕКСАНДРА ИВАНОВИЌ

29.09.2021г

10 -14.30ч

 

 

 

  II ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

КРИСТИЈАН КОСКАРОВ МАЛИНКОВ

04.10.2021г

10 -14.30ч

2

МИЛЕНА СРБИНОСКА БОГАТИНОСКА

04.10.2021г

10 -14.30ч

3

ЉУБОМИР ГЕОРГИЕВ

04.10.2021г

10 -14.30ч

4

ТОНИ ГЕОРГИЕВСКИ

04.10.2021г

10 -14.30ч

5

ПЕТАР ВАСИЛЕВСКИ

04.10.2021г

10 -14.30ч

6

КАТЕРИНА КУЗМАНОВА

04.10.2021г

10 -14.30ч

7

ИВАНА КОЛЕВСКА

04.10.2021г

10 -14.30ч

8

БЕЊАМИН КАМБЕРИ

04.10.2021г

10 -14.30ч

9

МАРИЈА ГЕРАСОВСКА

04.10.2021г

10 -14.30ч

10

ВЛОРА САДИКУ

04.10.2021г

10 -14.30ч

11

АДРИЈАН ПЕТРЕВСКИ

04.10.2021г

10 -14.30ч

12

ЕЛЕНА ФИЛИПОВА

04.10.2021г

10 -14.30ч

13

РОБЕРТ НИКОЛОВСКИ

04.10.2021г

10 -14.30ч

14

СОЛЗА ЈОВАНОВСКА

04.10.2021г

10 -14.30ч

15

АЛЕКСАНДРА ПАНОСКА

04.10.2021г

10 -14.30ч

III ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

СЛОБОДАНКА ЦВЕТКОВА

05.10.2021г

10 -14.30ч

2

ЛАТИНКА ТАСЕВА

05.10.2021г

10 -14.30ч

3

ЕЛЕНА БУЏАКОСКА

05.10.2021г

10 -14.30ч

4

СЛАВОЉУБ ИВАНОВСКИ

05.10.2021г

10 -14.30ч

5

СТОЈАНЧЕ ЗАФИРОВ

05.10.2021г

10 -14.30ч

6

ТАМАРА ГЕРАСИМОВА

05.10.2021г

10 -14.30ч

7

ЕМИЛИЈА НЕЏАНОВСКА

05.10.2021г

10 -14.30ч

8

МАЈА КРАЉЕВСКА

05.10.2021г

10 -14.30ч

9

МАГДАЛЕНА ЈАКИМОВСКА

05.10.2021г

10 -14.30ч

10

ХЕЛЕНА ЛАЗАРЕВСКА

05.10.2021г

10 -14.30ч

11

ОЛИВЕР РИСТОВ

05.10.2021г

10 -14.30ч

12

КРИСТИНА БОГЕСКА

05.10.2021г

10 -14.30ч

13

МАРИЈА СЛИВЈАНОВСКА

05.10.2021г

10 -14.30ч

14

НАТАША СТАНОЈЕВИЌ

05.10.2021г

10 -14.30ч

15

ЗЕЌИРИ ШПЕНЗА АРИФИ

05.10.2021г

10 -14.30ч

 

IV ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

МАЈА СТОИМЕНОВСКА ЦВЕТКОВСКА

06.10.2021г

10 -14.30ч

2

САЊА ЛАТКОСКА

06.10.2021г

10 -14.30ч

3

АНА КУКУШЕВА

06.10.2021г

10 -14.30ч

4

ЕМИЛИЈА ТАНЕСКА

06.10.2021г

10 -14.30ч

5

ФРОСИНА ЃОРЧЕВА

06.10.2021г

10 -14.30ч

6

ПАНЧЕ НИКОЛОВ

06.10.2021г

10 -14.30ч

7

СИМОН МАНАСИЕВ

06.10.2021г

10 -14.30ч

8

ВЛАДИМИР ТОМЕСКИ

06.10.2021г

10 -14.30ч

9

СВЕТЛАНА СТОЈАНОВА КОСТАДИНОСКА

06.10.2021г

10 -14.30ч

10

АХМЕД НУРЕДИНИ

06.10.2021г

10 -14.30ч

11

ДЕЈАН СПАСОВ

06.10.2021г

10 -14.30ч

12

ГОРДАНА ЛАЗАРОВА

06.10.2021г

10 -14.30ч

13

ДЕЈАН ПЕТРОВСКИ

06.10.2021г

10 -14.30ч

14

БИЉАНА ДИМИТРОВСКА

06.10.2021г

10 -14.30ч

15

ЕЛМЕДИНА РИЗМАНИ

06.10.2021г

10 -14.30ч

 

V ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

АНДРИЈАНА ТОДОРОВА

08.10.2021г

10 -14.30ч

2

ХРИСТИНА ЛАЗАРОВА

08.10.2021г

10 -14.30ч

3

ГОРДАНА КРСТАНОВСКА

08.10.2021г

10 -14.30ч

4

АНГЕЛИНА  ЈАЌИМОВСКА

08.10.2021г

10 -14.30ч

5

СТЕФАН ФИЛИПОВСКИ

08.10.2021г

10 -14.30ч

6

КРЕНЕР КРЧИШТА

08.10.2021г

10 -14.30ч

7

ДАЈАНА БЕЛКОСКА БЛАЖЕСКА

08.10.2021г

10 -14.30ч

8

ФИЛИП БАШЕСКИ

08.10.2021г

10 -14.30ч

9

ДРАГАНА НИКОЛОВА

08.10.2021г

10 -14.30ч

10

БИЉАНА ДРАГАНОВСКА

08.10.2021г

10 -14.30ч

11

РЕНАТА ГРОЗДАНОВСКА

08.10.2021г

10 -14.30ч

12

НЕЏМИЕ СОПА АЛИЕД

08.10.2021г

10 -14.30ч

13

ШКЕНДИЕ ИБРАИМИ

08.10.2021г

10 -14.30ч

14

ЏЕЈЛАН МЕРСИМОВСКА

08.10.2021г

10 -14.30ч

15

ИВАНА ТУШЕВА

08.10.2021г

10 -14.30ч

 

VI ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ВАСКА РАДЕСКИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

2

ЕНКЕЛА ПОЛОЖАНИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

3

КОСТАДИН ПОПОСКИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

4

ТАТЈАНА СТОЈАНОСКА

12.10.2021г

10 -14.30ч

5

ВИГАН ЕЛМАЗИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

6

МАРИЈА ТРАЈКОВА

12.10.2021г

10 -14.30ч

7

ДЕНИ РАЗМОСКИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

8

СИМОНА ЈОВЧЕВСКА

12.10.2021г

10 -14.30ч

9

МАРИЈА СПАСОВСКА

12.10.2021г

10 -14.30ч

10

АЛЕКСАНДРА КАРАНЏИНСКА ПЕТРУШЕВСКА

12.10.2021г

10 -14.30ч

11

ФИТИМ ДЕАРИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

12

ЊОМЗА БИЛАЛИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

13

ДАНИЕЛКА ЃЕОРГИЕВСКА

12.10.2021г

10 -14.30ч

14

ВАСИЛКА НИКОЛОВСКА

12.10.2021г

10 -14.30ч

15

ЉЕЉАН ЈАШАРИ

12.10.2021г

10 -14.30ч

 

VII ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ДРАГАНА БИСЛИМОВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

2

ИВАНА ВЕЛИЧКОВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

3

МАЈА ДИМИТРИЕСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

4

МАРИЈА ВАЉАКОВА

13.10.2021г

10 -14.30ч

5

МАРИЈА КОСТОВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

6

ВИОЛЕТА ЗАХОВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

7

СТЕФАН АПОСТОЛСКИ

13.10.2021г

10 -14.30ч

8

АТАНАС СТОЈАНОВ

13.10.2021г

10 -14.30ч

9

ИСИДОРА СТЕФАНОВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

10

ИВОНА ПЕЦОВСКА ГАШЕВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

11

ГАЛИНА ХРИСТОВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

12

САЊА ЈОВАНИВА

13.10.2021г

10 -14.30ч

13

ЕЛЕНА ГЕОРГИЕВСКА

13.10.2021г

10 -14.30ч

14

ДАНИЕЛ ЃОРЃИОСКИ

13.10.2021г

10 -14.30ч

15

САИТ СУЛИМАНИ

13.10.2021г

10 -14.30ч

 

VIII ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

АНДРЕА ЈОВАНОВСКА

14.10.2021г

10 -14.30ч

2

ТОМИСЛАВА МАНЧЕВА

14.10.2021г

10 -14.30ч

3

АЏИБАЈРАМ МАШКУЛИ

14.10.2021г

10 -14.30ч

4

БЛАГОЈА СРБОВ

14.10.2021г

10 -14.30ч

5

ЕЛЕНА ТАСЕВСКА

14.10.2021г

10 -14.30ч

6

МИХАЕЛА МИШОСКА

14.10.2021г

10 -14.30ч

7

ТАМАРА ИВКОВСКА

14.10.2021г

10 -14.30ч

8

ИЛИНА МЕГЛЕНОВА

14.10.2021г

10 -14.30ч

9

ИРЕНА ТРАЈКОВА

14.10.2021г

10 -14.30ч

10

СЕРГЕЈ ДУРНЕВ

14.10.2021г

10 -14.30ч

11

МАРИЈА ЧИПАНОВСКА

14.10.2021г

10 -14.30ч

12

ЉУБИЦА ПРОЕВСКА СТОЈАНОВСКИ

14.10.2021г

10 -14.30ч

13

САЊА ВАСОВИЌ

14.10.2021г

10 -14.30ч

14

ШАЌИР ЗУЛБЕАРИ

14.10.2021г

10 -14.30ч

15

ЕЛДАР АСАНИ

14.10.2021г

10 -14.30ч

 

IX ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ВЕСНА ВЕСЛИЕВСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

2

БИЛЈАНА МИТРЕСКА ТАШКОВСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

3

МАРИЈА УРОШЕВА КОЦЕВ

15.10.2021г

10 -14.30ч

4

ЕМИНА МУКОВИЌ

15.10.2021г

10 -14.30ч

5

ИВАНА БУЈАРОСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

6

МАРИЈА КУЗМАНОВСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

7

ТАМАРА МИХАЈЛОВСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

8

ВЕРОНИКА АПОСТОЛСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

9

ЗЛАТИЦА ЈОВАНОВСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

10

МАРИНА УЈЧИЌ

15.10.2021г

10 -14.30ч

11

ДИЈАНА ПЛАШЕСКА КАРАНФИЛОСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

12

САНДРА ПАНОВСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

13

ДАРКО ВАСИЛЕВСКИ

15.10.2021г

10 -14.30ч

14

ИВАНА ЃУРКОВСКА

15.10.2021г

10 -14.30ч

15

НАИМ СКЕНДЕРИ

15.10.2021г

10 -14.30ч

 

 

X ГРУПА

 

 

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

КОСТА КАПСАРОВ

18.10.2021г

10 -14.30ч

2

АНГЕЛА ЧИПУРОВСКА

18.10.2021г

10 -14.30ч

3

КРИСТИНА НЕДАНОВСКА

18.10.2021г

10 -14.30ч

4

ЕЛЕНА АТАНАСКОВА

18.10.2021г

10 -14.30ч

5

МАРИЈА НАУМОВСКА

18.10.2021г

10 -14.30ч

6

ВЈОСА ЏАФЕРИ

18.10.2021г

10 -14.30ч

7

ЗЛАТА ДИМАНОВСКА

18.10.2021г

10 -14.30ч

8

МАТЕЈА ДИЧОСКА

18.10.2021г

10 -14.30ч

9

ЗЕЛИЈЕ ИЛАЗИ

18.10.2021г

10 -14.30ч

10

МЕРИМА ИЗАИРИ

18.10.2021г

10 -14.30ч

11

АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОСКА ТРАЈЧЕСКА

18.10.2021г

10 -14.30ч

12

КРИСТИЈАН ВЕЛЕСКИ

18.10.2021г

10 -14.30ч

13

МАРКО НИКОЛОСКИ

18.10.2021г

10 -14.30ч

14

МОНИКА АРЏАНОВА

18.10.2021г

10 -14.30ч

15

КАТЕРИНА ГРАБУЛОСКА

18.10.2021г

10 -14.30ч

 

 

XI ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ЈОВАНА ТРПКОСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

2

МОНИКА РИСТЕВСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

3

ВЕСНА СУКЛОВСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

4

МИРЛИНДА МУСТАФА

19.10.2021г

10 -14.30ч

5

СОФИЈА ЦРЦЕВСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

6

ИВАНА КРСТЕВСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

7

НАТАША СТОЈАНОВСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

8

ДЕАНА СТОЈАНОВСКА КОСТОВСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

9

МАЈА ЗАЕВСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

10

ФЕДОРА СЕЈФУЛАХИ

19.10.2021г

10 -14.30ч

11

СУМЕА ИСМАНИ

19.10.2021г

10 -14.30ч

12

КАМЕЛИЈА ДОНЕВА

19.10.2021г

10 -14.30ч

13

МОНИКА НЕЛОСКА

19.10.2021г

10 -14.30ч

14

АЛЕКСАНДАР ДЕРВИШОВ

19.10.2021г

10 -14.30ч

15

СТЕФАН МИЛЕНКОВСКИ

19.10.2021г

10 -14.30ч

 

 

 

XII ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

АДРИЈАН ВЕСЕЛИ

20.10.2021г

10 -14.30ч

2

МИЛАН ВЕЛКОВ

20.10.2021г

10 -14.30ч

3

МИРАЈЕТ ТЕЛА

20.10.2021г

10 -14.30ч

4

МАРТА КАМЧЕВА

20.10.2021г

10 -14.30ч

5

АЛЕКСАНДАР ПАКЕТЧИЕВ

20.10.2021г

10 -14.30ч

6

СЕНИЈА КАХВЕЏИ

20.10.2021г

10 -14.30ч

7

БЛАГОРОДНА ИЛИЕВ

20.10.2021г

10 -14.30ч

8

ТАТАЈАНА ЈАЌИМОВА

20.10.2021г

10 -14.30ч

9

АНЃЕЛА ТРАЈКОВА

20.10.2021г

10 -14.30ч

10

НИКОЛА КУЗМАНОВСКИ

20.10.2021г

10 -14.30ч

11

АНЕ ПЕТРУШЕВСКА

20.10.2021г

10 -14.30ч

12

ХРИСТИНА НИКОЛОВСКА

20.10.2021г

10 -14.30ч

13

ОГНЕН БОГДАНОСКИ

20.10.2021г

10 -14.30ч

14

СТЕФАНА СТАМБОЛИЕВА

20.10.2021г

10 -14.30ч

15

НЕЏЛИЈА ШАБАНИ ИСЛАМИ

20.10.2021г

10 -14.30ч

 

XIII ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ТОМЧЕ ПОПОВСКИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

2

ЕЛЕНА МАТЕВСКА

21.10.2021г

10 -14.30ч

3

ГРЕГОР КРСТЕВСКИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

4

ИВОНА БОГОЕВСКА

21.10.2021г

10 -14.30ч

5

ДИМИТАР ЦВЕТКОВСКИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

6

АЛЕКСАНДРА ЕФТИМОВА

21.10.2021г

10 -14.30ч

7

ЃУЛИЏАН ХАСИПИ АМЕТИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

8

ПРАНВЕРА РАМАДАНИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

9

САЊА ПЕТКОВСКА

21.10.2021г

10 -14.30ч

10

ГЕОРГИНА ЃОРЃИЕВА АТАНАСОВА

21.10.2021г

10 -14.30ч

11

СУАТ МЕШИЌ

21.10.2021г

10 -14.30ч

12

АРБЕНА РЕЏЕПИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

13

ДЕЈАН ДИМЧЕВСКИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

14

ДАРКО ЃОРГИОВСКИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

15

ФИЛИП ДОКСИМОВСКИ

21.10.2021г

10 -14.30ч

 

XIV ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ЈАСМИНА ВОЛЧЕВСКА

22.10.2021г

10 -14.30ч

2

ОЛИВЕРА ПАШАНКО СТРУМЕНИКОСКА

22.10.2021г

10 -14.30ч

3

ЛАВДРИМ МЕХМЕДИ

22.10.2021г

10 -14.30ч

4

МИЛАН ПЕТКОВИЌ

22.10.2021г

10 -14.30ч

5

БИЛЈАНА МИТРЕСКА

22.10.2021г

10 -14.30ч

6

АНЕТА ЈАНКОСКА

22.10.2021г

10 -14.30ч

7

МИЛАН ПОПОСКИ

22.10.2021г

10 -14.30ч

8

ЕЛЕНИЦА АЦЕВСКА

22.10.2021г

10 -14.30ч

9

МАРИЈА ИВАНОВА

22.10.2021г

10 -14.30ч

10

МЕРИТА СЕЛМАНИ

22.10.2021г

10 -14.30ч

11

АЛЕКСАНДАР ПЕТРЕСКИ

22.10.2021г

10 -14.30ч

12

АНИТА ВАН ДЕ МЕЕРЕНДОК

22.10.2021г

10 -14.30ч

13

АДМИР КОСОВРАСТИ

22.10.2021г

10 -14.30ч

14

АЛЕКСАНДРА АЏИСКА МИТКОВА

22.10.2021г

10 -14.30ч

15

СИМОН БЕШЛИЕВ

22.10.2021г

10 -14.30ч

 

XV ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

МАРИЈА ИВАНОВСКА

25.10.2021г

10 -14.30ч

2

ЕРНАТ КОСУМИ

25.10.2021г

10 -14.30ч

3

ИВОНА ДИМОВСКА

25.10.2021г

10 -14.30ч

4

КУЈЛА ШАБАНИ

25.10.2021г

10 -14.30ч

5

РЕБЕКА МИТОВСКА ВУЧКОВА

25.10.2021г

10 -14.30ч

6

БЕСА ПАЛОШИ

25.10.2021г

10 -14.30ч

7

ДАЈАНА ГЕОРГИЕВСКА

25.10.2021г

10 -14.30ч

8

ЕЛЕНА ДЕНКОВСКА

25.10.2021г

10 -14.30ч

9

МАРТИН РАЗМОСКИ

25.10.2021г

10 -14.30ч

10

МИА РУСОМАНОВА

25.10.2021г

10 -14.30ч

11

ТОМИСЛАВ КОЊАНОВСКИ

25.10.2021г

10 -14.30ч

12

ЕЛЕНА ПАВЕЛСКА

25.10.2021г

10 -14.30ч

13

МИЛИЦА ПЕШЕВСКА

25.10.2021г

10 -14.30ч

14

СЕНАДА КАРИШИЌ

25.10.2021г

10 -14.30ч

15

ИВАНА МИТРЕВА

25.10.2021г

10 -14.30ч

 

XVI ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

МЕРИ ВЕЛЕСКА

26.10.2021г

10 -14.30ч

2

МАЈА МАРКОВСКА ИЛИЕВСКА

26.10.2021г

10 -14.30ч

3

РАДМИЛА РИСТОСКА

26.10.2021г

10 -14.30ч

4

ЕЛЕНА ГОЛУБОВИЌ

26.10.2021г

10 -14.30ч

5

АЛЕКСАНДАР КИКИРКОВСКИ

26.10.2021г

10 -14.30ч

6

СИМОНА КОЦЕВА

26.10.2021г

10 -14.30ч

7

ЈУЛИЈАНА ДИМОВСКА

26.10.2021г

10 -14.30ч

8

СИМОНА ПОПОВСКИ

26.10.2021г

10 -14.30ч

9

АЈСЕЉ ЕСАДИ

26.10.2021г

10 -14.30ч

10

ТОНИ КАПУШВСКИ

26.10.2021г

10 -14.30ч

11

АНАСТАСИЈА ИЛИЕВА

26.10.2021г

10 -14.30ч

12

ИВАН ПЕТРОВСКИ

26.10.2021г

10 -14.30ч

13

ЕРЗЕН ЕЛЕЗИ

26.10.2021г

10 -14.30ч

14

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВСКА

26.10.2021г

10 -14.30ч

15

ОЛИВЕР МИТРОВСКИ

26.10.2021г

10 -14.30ч

 

XVII ГРУПА

     

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

МАЈА ТАНКОСКА

27.10.2021г

10 -14.30ч

2

САРА АЛЕКСОСКА

27.10.2021г

10 -14.30ч

3

ЕМРА ИДРИЗИ

27.10.2021г

10 -14.30ч

4

ВЕРИЦА АРСОВА ЈАНЧЕВА

27.10.2021г

10 -14.30ч

5

НАТАША МИТРОВСКА

27.10.2021г

10 -14.30ч

6

СИМОНА АНТОНИЕВСКА

27.10.2021г

10 -14.30ч

7

ИРЕНА ИЛИЕВСКА МАРКОВСКА

27.10.2021г

10 -14.30ч

8

ЗОРИЦА ТАШКОВА

27.10.2021г

10 -14.30ч

9

ШЕНЕР КЛИНЧЕ

27.10.2021г

10 -14.30ч

10

ЈУЛИЈАНА СТЕФАНОВСКА

27.10.2021г

10 -14.30ч

11

РЕНАТА БОЖИНКОЧЕВА

27.10.2021г

10 -14.30ч

12

ПАВЛИНА БУДИЌ

27.10.2021г

10 -14.30ч

13

ИЛБЕР СЕЈФЕДИНИ

27.10.2021г

10 -14.30ч

14

АНА ЈОВКОВСКА ГЕРАСКОВСКА

27.10.2021г

10 -14.30ч

15

МИЛЕ МИЛОШЕСКИ

27.10.2021г

10 -14.30ч

 

XVIII ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

МАРТА ЈОВАНОВСКА

28.10.2021г

10 -14.30ч

2

АЛЕКСАНДРА БИЛЈАН

28.10.2021г

10 -14.30ч

3

СИАНДРА СЕЈФУЛАИ

28.10.2021г

10 -14.30ч

4

ВЕГИМ ЖАКУ

28.10.2021г

10 -14.30ч

5

ИЛЕ КУЗМАНОВСКИ

28.10.2021г

10 -14.30ч

6

ЃУРЃАНА ДАНИЛОВА

28.10.2021г

10 -14.30ч

7

МАГДАЛЕНА ПИПОНОСКА

28.10.2021г

10 -14.30ч

8

ЕЛИЗАБЕТА КАРАСМАНАКИС

28.10.2021г

10 -14.30ч

9

АЛЕКСАДНРА КАЦАРСКА

28.10.2021г

10 -14.30ч

10

АНДРИЈАН ПРЕШОВА

28.10.2021г

10 -14.30ч

11

ЈЕТА ЌЕРИМИ

28.10.2021г

10 -14.30ч

12

МАЈА ПЕТРОВСКА

28.10.2021г

10 -14.30ч

13

НАТАЛИ КОЦЕВА

28.10.2021г

10 -14.30ч

14

МУХАМЕДИН РУШИТИ

28.10.2021г

10 -14.30ч

15

АЛЕКСАНДАР БОЖИНОСКИ

28.10.2021г

10 -14.30ч

 

 

XIX ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

АНА ИЛКОСКИ

29.10.2021г

10 -14.30ч

2

ФРОСИНА ЈОВАНОВСКА

29.10.2021г

10 -14.30ч

3

ЕМИЛИЈА АРСЕНКОВ

29.10.2021г

10 -14.30ч

4

ЕЛЕНА ПАЖЕСКА ДИМИТРИОСКИ

29.10.2021г

10 -14.30ч

5

САЊА КОСТОВА ИЛИЕВ

29.10.2021г

10 -14.30ч

6

ШПРЕСА ХАСАНИ

29.10.2021г

10 -14.30ч

7

ДАНИЕЛА СТОЈАНОСКА ИВАНОВ

29.10.2021г

10 -14.30ч

8

ВИДАНЧО НИКОЛОСКИ

29.10.2021г

10 -14.30ч

9

ДРАГАНА СМИЛЕВСКА

29.10.2021г

10 -14.30ч

10

АНЃЕЛКА СПИРКОСКА МАГЕРОСКА

29.10.2021г

10 -14.30ч

11

НОРА ВЕЛА ТХАЧИ

29.10.2021г

10 -14.30ч

12

НИКОЛА ДИМИТРОВ

29.10.2021г

10 -14.30ч

13

АРИЈАНА ЗЕНУНИ

29.10.2021г

10 -14.30ч

14

КАТЕРИНА ЈОВАНОВСКА

29.10.2021г

10 -14.30ч

15

МОНИКА ГЕОРГИЕВСКА

29.10.2021г

10 -14.30ч

 

XX ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ИВАНА ДИМИТРОВА

01.11.2021г

10 -14.30ч

2

ПЕТРИТ ИЗАИРИ

01.11.2021г

10 -14.30ч

3

ВЛАДИМИР АНДОВСКИ

01.11.2021г

10 -14.30ч

4

АЛЕКСАНДРА АНГЕЛОВА

01.11.2021г

10 -14.30ч

5

МАГДАЛЕНА ЃОРИЌ

01.11.2021г

10 -14.30ч

6

ДИМИТАР ДАВИДОВИЌ

01.11.2021г

10 -14.30ч

7

КРИСТИЈАН ИВАНОСКИ

01.11.2021г

10 -14.30ч

8

АЉЕН ДЕАРОВСКИ

01.11.2021г

10 -14.30ч

9

КРИСТИЈАН ЧАУШЕВСКИ

01.11.2021г

10 -14.30ч

10

КРИСТИЈАН БУНДОВСКИ

01.11.2021г

10 -14.30ч

11

МЕЛИХА НЕХТЕПАРОВА

01.11.2021г

10 -14.30ч

12

КОРНЕЛИЈА ЃОРЃИЕСКА

01.11.2021г

10 -14.30ч

13

ЛУЛИЕТА БАЈРАМИ

01.11.2021г

10 -14.30ч

14

ИВОНА ЈОВАНОСКА

01.11.2021г

10 -14.30ч

15

ЕЛЕНА ПЕНЕВА

01.11.2021г

10 -14.30ч

 

XXI ГРУПА

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

МОНИКА КАРОВА ИВАНОВА

02.11.2021г

10 -14.30ч

2

ЕЛИЗАБЕТА КРОНЕСКА

02.11.2021г

10 -14.30ч

3

НЕДИМ САЛИУ

02.11.2021г

10 -14.30ч

4

ЈАСМИНА САНДЕВА ЦВЕТКОВИЌ

02.11.2021г

10 -14.30ч

5

ИЛИР АЛИУ

02.11.2021г

10 -14.30ч

6

МАРИНА ЈАЌИМОСКА

02.11.2021г

10 -14.30ч

7

АФРИМ АЛИУ

02.11.2021г

10 -14.30ч

8

ЈЕТОН ЌАМИЛИ

02.11.2021г

10 -14.30ч

9

МАРТИНА АМБАРЏИЕВА

02.11.2021г

10 -14.30ч

10

ДОБРИНКА ПЕТРОВСКА

02.11.2021г

10 -14.30ч

11

ЕЛЕНА КОСКАРОВА МАЛИНКОВА

02.11.2021г

10 -14.30ч

12

ЧЛИРИМ ИСАКИ

02.11.2021г

10 -14.30ч

13

ИВАН КОПРИВЊАК

02.11.2021г

10 -14.30ч

14

МАРИЈА ПЕТРУШЕВСКА

02.11.2021г

10 -14.30ч

15

АГОН АБДИЈА

02.11.2021г

10 -14.30ч

 

 

 

 

XXII ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ХРИСТИНА РИСТОСКА

03.11.2021г

10 -14.30ч

2

АЛЕКСАНДРА ТОДОРОВСКА

03.11.2021г

10 -14.30ч

3

ДИМИТАР СТОИЛКОВСКИ

03.11.2021г

10 -14.30ч

4

ВИКТОР СТОЕВ

03.11.2021г

10 -14.30ч

5

МОНИКА СИМОНОВСКА

03.11.2021г

10 -14.30ч

6

АНДРИЈАН АРАПИНОВСКИ

03.11.2021г

10 -14.30ч

7

АНДРЕЈ АТАНСОВСКИ

03.11.2021г

10 -14.30ч

8

АРМЕНД РУФАТИ

03.11.2021г

10 -14.30ч

9

МИХАИЛ ПИПЕР

03.11.2021г

10 -14.30ч

10

НИКОЛА НИКОЛОВСКИ

03.11.2021г

10 -14.30ч

11

АФУЗИ РИЗА

03.11.2021г

10 -14.30ч

12

ДАРКО СТОИМЕНОВ

03.11.2021г

10 -14.30ч

13

МАРИЈА РАМБАБОВА

03.11.2021г

10 -14.30ч

14

РИСТЕ ЗИМОСКИ

03.11.2021г

10 -14.30ч

15

ЕЛИЗАБЕТА МАЛЧОВСКИ

03.11.2021г

10 -14.30ч

 

     

XXIII ГРУПА

 

 

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ЈЕТМИР КАРИМАНИ

04.11.2021г

10 -14.30ч

2

ВЛАДИМИР ИВАНОВ

04.11.2021г

10 -14.30ч

3

ГЕНТ БИЛАЛИА

04.11.2021г

10 -14.30ч

4

КАТЕРИНА АБРАШЕВА

04.11.2021г

10 -14.30ч

5

БОЈАН ТЕОВ

04.11.2021г

10 -14.30ч

6

САФИЈЕ РЕЏЕПИ ДАЦИ

04.11.2021г

10 -14.30ч

7

МЕЈДИН ИБРАИМ

04.11.2021г

10 -14.30ч

8

МАРИЈА ТОРКОВСКА

04.11.2021г

10 -14.30ч

9

КРУМ ГЕОРГИЕВ

04.11.2021г

10 -14.30ч

10

АЛЕКСАНДРА ЈАЌИМОВА

04.11.2021г

10 -14.30ч

11

КРИСТИЈАН БОГДАНОСКИ

04.11.2021г

10 -14.30ч

12

КРИСТИНА ТОДОСИЕВА СЕРАФИМОВА

04.11.2021г

10 -14.30ч

13

АНА МАРИЈА ИЛИЕВА

04.11.2021г

10 -14.30ч

14

ЕЛЕНА МИТРЕСКА

04.11.2021г

10 -14.30ч

15

КРИСТИЈАН ДЕРВИШОВ

04.11.2021г

10 -14.30ч

 

XXIV ГРУПА

     

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

ТАЊА ДУЦКИНОСКА

05.11.2021г

10 -14.30ч

2

ФАРИЈЕ АТАЛКО

05.11.2021г

10 -14.30ч

3

МИМОЗА АСЛАНИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

4

АРИЕТА ЏЕЛАДИНИ ИСМАИЛИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

5

АЛЕКСАНДРА МИХАИЛОВА

05.11.2021г

10 -14.30ч

6

НАЦКО СТАВРЕСКИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

7

МИРАЛЕМ ЈУЌИЌ

05.11.2021г

10 -14.30ч

8

ФАТОН АДЕМИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

9

ФИКРЕТ ДЕМИШОСКИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

10

БОРИС ПАНЕВ

05.11.2021г

10 -14.30ч

11

ВАЛВОНА НЕЗИРИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

12

БЉЕРТА ШАХИНИ АЗИЗИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

13

ЈАНЕ ВАСИЛЕВСКИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

14

ДАРКО БИСЛИМОВСКИ

05.11.2021г

10 -14.30ч

15

СТЕФАН ЌУЛУМОВ

05.11.2021г

10 -14.30ч

 

XXV ГРУПА

 

     

Ред.бр

Име и презиме на специјализантот

Дата на обука

Час

1

АНИЦА ДИМЕСКА

08.11.2021г

10 -14.30ч

2

ДРИТЕРО КОКАЛЕ

08.11.2021г

10 -14.30ч

3

ЕРДИН ЈУСУФИ

08.11.2021г

10 -14.30ч

4

АЛЕКСАНДАР ДИМОВСКИ

08.11.2021г

10 -14.30ч

5

КРСТО НИКОЛИЌ

08.11.2021г

10 -14.30ч

6

СТЕФАН СТЕФАНОВСКИ

08.11.2021г

10 -14.30ч

7

СИМОНА КАРАПАНЏЕВСКА

08.11.2021г

10 -14.30ч

8

ФИЛИП ВИДОЕВСКИ