Распоред на ALS обуки 2021

РАСПОРЕД НА ОБУКИ ЗА МОДУЛОТ ALS -НАПРЕДНО  ОДРЖУВАЊЕ   ВО ЖИВОТ ВО УСТАНОВАТА МЕДИЦИНСКИ СИМУЛАЦИСКИ ЦЕНТАР ЗА ПРИВАТНИ СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ  ЗАПИШАНИ ОКТОМВРИ 2021

 

 

I ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ДРАГАН АТАНАСИВСКИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

2.

МАРТИНА КОТЕВСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

3.

МАРИЈА ГРЕКОВСКА МИТРОВА

02.12.2021

9ч-12-30ч

4.

ФИЛИП СТОЈКОВСКИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

5.

ЕМИЛИЈА СТЕФАНОСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

6.

БОБАН НЕШКОСКИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

7.

МАРТА ЦВЕТАНОСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

8

АНДРЕА БОЈКОВСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

9

МУЕЈЕТ АМЕТИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

10

НЕВЕНКА ЈАНКОВА

02.12.2021

9ч-12-30ч

11

ВАЛЕНТИНА ВЕЛКОВСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

12

МАРИЈАНА МАНЕВСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

13

ЈОВАНА ТАНЕСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

14

ЏЕЈЉАНЕ ИЉАЗИ МЕМЕТИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

15

ВЕСНА ЕФРЕМОВА СТЕФАНОСКА

02.12.2021

9ч-12-30ч

16

КРИСТИНА ПЕТРОВА

02.12.2021

9ч-12-30ч

17

КРИСТИЈАН АНДОНОСКИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

18

АНГЕЛ ТАСЕСКИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

19

ДАРКО ДИМИТРИЕВСКИ

02.12.2021

9ч-12-30ч

20

ОЛГИЦА АТАНАСОВА

02.12.2021

9ч-12-30ч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ЕВА КРАЉЕВА

03.11.2021

9ч-12-30ч

2.

АРЛИНД ЈАКУПИ

03.11.2021

9ч-12-30ч

3.

ЕЛЕНА НИКОЛИЌ

03.11.2021

9ч-12-30ч

4.

САЊА МИЛУНОВИЌ

03.11.2021

9ч-12-30ч

5.

КУЗМАН СТЕФАНОВСКИ

03.11.2021

9ч-12-30ч

6.

ДАРКО ПЕТРОВСКИ

03.11.2021

9ч-12-30ч

7.

ТАМАРА ПЕТРОВА

03.11.2021

9ч-12-30ч

8

СОЊА ТАСИЌ

03.11.2021

9ч-12-30ч

9

НАТАША Ј. КОЛЕВА

03.11.2021

9ч-12-30ч

10

ГОРАН ИВАНОВ

03.11.2021

9ч-12-30ч

11

МОНИКА СТОИЛОВА

03.11.2021

9ч-12-30ч

12

СИМОНА ПАПЧЕВА

03.11.2021

9ч-12-30ч

13

АНА ТОДОРОВСКА

03.11.2021

9ч-12-30ч

14

ЈУЛИЈА ЃИНОСКА

03.11.2021

9ч-12-30ч

15

АНИТА ДАМЧЕВСКА ДИМИТРОВСКА

03.11.2021

9ч-12-30ч

16

АЛЕКСАНДАР СТАНИМИРОВИЌ

03.11.2021

9ч-12-30ч

17

ОЛИВЕРА ЃЕОРЃИЕВА ЈАНЕВ

03.11.2021

9ч-12-30ч

18

АЛЕКСАНДРА ТАНЕВСКА

03.11.2021

9ч-12-30ч

19

МАРИЈАНА КАЦАРСКА

03.11.2021

9ч-12-30ч

20

РИЛАНД ДАЛИПИ

03.11.2021

9ч-12-30ч

 

 

 

 

III ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

РАМУШ САЛИХ

09.12.2021

9ч-12-30ч

2.

АТАНАС МИНОВ

09.12.2021

9ч-12-30ч

3.

ЕЛЕНА ТЕВДОВСКА

09.12.2021

9ч-12-30ч

4.

ДИМИТАР ТОШЕВ

09.12.2021

9ч-12-30ч

5.

МАРИЈА ЦИРИВИРИ

09.12.2021

9ч-12-30ч

6.

ЕЛЕНА ГЕОРГИЕВА

09.12.2021

9ч-12-30ч

7.

НАТАЛИ ДЕЛИПЕТРОВА

09.12.2021

9ч-12-30ч

8

ВИОЛЕТА МИТРЕСКА

09.12.2021

9ч-12-30ч

9

ГОРАЗД КОЊАНОВСКИ

09.12.2021

9ч-12-30ч

10

ЕДОНА ИСМАНИ

09.12.2021

9ч-12-30ч

11

ДОРОНТИНА СЕЛИМИ АДЕМИ

09.12.2021

9ч-12-30ч

12

ВИКТОР ГРУЈЕВСКИ

09.12.2021

9ч-12-30ч

13

ИВАН АНДОНОВСКИ

09.12.2021

9ч-12-30ч

14

АНА МАРИЈА ТАСЕВА

09.12.2021

9ч-12-30ч

15

СИЛВИЈА АТАНАСОВА

09.12.2021

9ч-12-30ч

16

САШО БОЖИНОВСКИ

09.12.2021

9ч-12-30ч

17

НАЃА ТРПЧЕВСКА

09.12.2021

9ч-12-30ч

18

АНАСТАСИЈА НАЦЕВА

09.12.2021

9ч-12-30ч

19

БЛАГИЦА АРСОВСКА

09.12.2021

9ч-12-30ч

20

МАРИЈА СТОЈАНОВСКА

09.12.2021

9ч-12-30ч

 

 

 

IV ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

АЛЕКСАНДРА ЃОНЧЕСКА

10.12.2021

9ч-12-30ч

2.

БЈОНДИНА АБДУШИ

10.12.2021

9ч-12-30ч

3.

АЛЕКСАНДАР БЛАЖЕВСКИ

10.12.2021

9ч-12-30ч

4.

ЛАБИНОТА АГУШИ

10.12.2021

9ч-12-30ч

5.

ВИКТОРИЈА ЗАРОСКА

10.12.2021

9ч-12-30ч

6.

МАРТИН АНАСТАСОВ

10.12.2021

9ч-12-30ч

7.

ХРИСТИНА ВЛАВЧЕСКА

10.12.2021

9ч-12-30ч

8

МАЈА ТРАЈАНОВИЌ

10.12.2021

9ч-12-30ч

9

МАРГАРИТА ТРАЈЧЕВСКА

10.12.2021

9ч-12-30ч

10

КАТЕРИНА ПЕТКОВСКА

10.12.2021

9ч-12-30ч

11

АЛЕКСАНДРА КОСТОВ

10.12.2021

9ч-12-30ч

12

МАРИЈА ЛАЗОВСКА

10.12.2021

9ч-12-30ч

13

ДИМИТАР ПЕТРЕВСКИ

10.12.2021

9ч-12-30ч

14

КРИСТИНА ЈОРДАНОСКИ

10.12.2021

9ч-12-30ч

15

ЕЛЕНА ПАРУЛЕСКА

10.12.2021

9ч-12-30ч

16

ИВАНА ИГНАТОВИЌ МИХАЈЛОВА

10.12.2021

9ч-12-30ч

17

БОЈАН НИКОЛОВСКИ

10.12.2021

9ч-12-30ч

18

АЛЕКСАНДАР ЌОСЕВ

10.12.2021

9ч-12-30ч

19

АНА БОГУНОВИЌ

10.12.2021

9ч-12-30ч

20

ДАРКО АЛЕКСОВСКИ

10.12.2021

9ч-12-30ч

 

 

 

V ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ЈАСМИНА ДОБРЕВСКА

13.12.2021

9ч-12-30ч

2.

ВЕГИМ ЉУШИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

3.

ДИНО ХАЈРАДИНОВИЌ

13.12.2021

9ч-12-30ч

4.

АЛЕКСАНДАР ЈАКИМОВСКИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

5.

МАРИО КОСТОВСКИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

6.

ЌЕТИ АТАНАСОВА

13.12.2021

9ч-12-30ч

7.

ЊОМЗА БИЛАЛИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

8

АНГЕЛИНА ВЕЛИЧКОВСКА СПАСОВСКА

13.12.2021

9ч-12-30ч

9

ЗЛАТКО ЧАДИНОСКИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

10

ХРИСТИНА КОЧОВСКА

13.12.2021

9ч-12-30ч

11

МИЛАН КЛИМКАРОВ

13.12.2021

9ч-12-30ч

12

АЛЕКСАНДРА ЈОВАНОВСКА

13.12.2021

9ч-12-30ч

13

АЈДА ЗАИР

13.12.2021

9ч-12-30ч

14

СЛАВЕ ТОШЕВСКИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

15

ЕВГЕНИЈА ГАЛЕВА

13.12.2021

9ч-12-30ч

16

МЕВЉАНЕ ИСЉАМИ ЛИМАНИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

17

САРА ХАЏИТРИФОН

13.12.2021

9ч-12-30ч

18

ТАМАРА ЃОРЃИЕВСКА

13.12.2021

9ч-12-30ч

19

ЛЕОНИД РАМОВ

13.12.2021

9ч-12-30ч

20

ЗАРИЈЕ АМЕТИ

13.12.2021

9ч-12-30ч

 

 

 

VI ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ДЕЈАН ТАНЕСКИ

14.12.2021

9ч-12-30ч

2.

ТОМИСЛАВ МИЛУНОВИЌ

14.12.2021

9ч-12-30ч

3.

КАТЕРИНА ДАВИДОВСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

4.

ЈАСМИНА ТРАЈКОВА

14.12.2021

9ч-12-30ч

5.

АНГЕЛА АЛЕКСОВСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

6.

МИТЕ ЗДРАВЕВ

14.12.2021

9ч-12-30ч

7.

РАДИЦА СТОЈЧЕВСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

8

СИМОНА ДЕСПОТОВСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

9

АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВСКИ

14.12.2021

9ч-12-30ч

10

АЛЕКСАНДАР ТАНУШОСКИ

14.12.2021

9ч-12-30ч

11

ЛОКМАН ЗУЛБЕРИ

14.12.2021

9ч-12-30ч

12

МИЛИЦА ПЕТРУШЕВСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

13

ХРИСТИНА ЧЕШЛАРОСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

14

МАРИЈА ГАРЕСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

15

ТОДОР ИЛИЕВ

14.12.2021

9ч-12-30ч

16

НИКОЛА ПОП КОСТОВ

14.12.2021

9ч-12-30ч

17

АЛЕНКА ШОПОВА

14.12.2021

9ч-12-30ч

18

СУНАЈ АЗИЗИ

14.12.2021

9ч-12-30ч

19

МОНИКА ЈОВЧЕВСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

20

ЕМИЛИЈА ПАСКОСКА

14.12.2021

9ч-12-30ч

 

 

 

VII ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

НУРТЕНЕ ФЕТАИ ДАЛИПИ

15.12.2021

9ч-12-30ч

2.

ТАЊА КРСТЕВА

15.12.2021

9ч-12-30ч

3.

САЊА ДАНЧЕВСКА

15.12.2021

9ч-12-30ч

4.

ВЕРА ВИТАНОВА

15.12.2021

9ч-12-30ч

5.

ВИКТОР СПАСОВСКИ

15.12.2021

9ч-12-30ч

6.

ЦВЕТАНКА КОЧОВСКА

15.12.2021

9ч-12-30ч

7.

БИЛЈАНА ЃОРГИЕВА

15.12.2021

9ч-12-30ч

8

ЈОВАНА СТОЈМЕНОВИЌ

15.12.2021

9ч-12-30ч

9

БЛАГОРОДНА ЌОСЕВА

15.12.2021

9ч-12-30ч

10

ИВАНА МАРКОСКА

15.12.2021

9ч-12-30ч

11

ИЛИР ЈАЈИ

15.12.2021

9ч-12-30ч

12

ФЛОРЕНТ ЗЕНДЕЛИ

15.12.2021

9ч-12-30ч

13

ДУГАЃИН ЉАТИФИ

15.12.2021

9ч-12-30ч

14

БЕСИМ МЕМЕДИ

15.12.2021

9ч-12-30ч

15

МАРИНА ДУДЕСКА

15.12.2021

9ч-12-30ч

16

БЕКИМ ЉУШИ

15.12.2021

9ч-12-30ч

17

ДОРА ТРАЈКОВСКА

15.12.2021

9ч-12-30ч

18

ЕЛЕНА ЈАНГЕЛОВСКА

15.12.2021

9ч-12-30ч

19

НАДАЛИНА АРАНИКОВА

15.12.2021

9ч-12-30ч

20

БОЈАНА ГЕОРГИЕВА

15.12.2021

9ч-12-30ч

 

 

 

VIII ГРУПА

 

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

АЛМЕДИНА ХАЈДАРПАШИЌ

16.12.2021

9ч-12-30ч

2.

ДРАГАНА САНДЕВА

16.12.2021

9ч-12-30ч

3.

ДАРКО ДАНИЛОСКИ

16.12.2021

9ч-12-30ч

4.

МАРКО ТРАЈКОВСКИ

16.12.2021

9ч-12-30ч

5.

ПЕТАР СОТИРОСКИ

16.12.2021

9ч-12-30ч

6.

СОФИЈА ТУШЕВА

16.12.2021

9ч-12-30ч

7.

НИКОЛИНА МИХАЈЛОВА

16.12.2021

9ч-12-30ч

8

БЛЕРТА ЏЕМАИЛИ

16.12.2021

9ч-12-30ч

9

БЛЕРИНА МУСТАФА

16.12.2021

9ч-12-30ч

10

БЛЕРТА МУСТАФА

16.12.2021

9ч-12-30ч

11

ХАЛИД АЛИЕД

16.12.2021

9ч-12-30ч

12

САМОИЛ АРСОВ

16.12.2021

9ч-12-30ч

13

ДАНИЕЛА ЦВЕТКОВСКА

16.12.2021

9ч-12-30ч

14

ЕЛЕОНОРА ЛАЗАРОВА

16.12.2021

9ч-12-30ч

15

КИРЕ ТОДОРОВ

16.12.2021

9ч-12-30ч

16

ИНДИРА ЏЕЛАДИНИ

16.12.2021

9ч-12-30ч

17

БИЉАНА ДРАГАНОВСКА

16.12.2021

9ч-12-30ч