РАСПОРЕД НА ОБУКИ ЗА МОДУЛОТ PEDIATRIC  LIIFE SUPPORT (PLS) – НАПРЕДНО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ ПРИ ТРАУМА НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ 2023 ГОДИНА

РАСПОРЕД НА ОБУКИ ЗА МОДУЛОТ PEDIATRIC  LIIFE SUPPORT (PLS) – НАПРЕДНО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ ПРИ ТРАУМА НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ 2023 ГОДИНА ВО УСТАНОВАТА МЕДИЦИНСКИ СИМУЛАЦИСКИ ЦЕНТАР

I ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Резеарт Салиу 12.09.2023 10-14.30ч
2. Ана-Марија Кувенџиеска 12.09.2023 10-14.30ч
3. Арта Тафа 12.09.2023 10-14.30ч
4. Сања Ѓоревски 12.09.2023 10-14.30ч
5. Ндричим Мурати 12.09.2023 10-14.30ч
6. Љорик Јегени 12.09.2023 10-14.30ч
7. Ѓорѓи Несторов 12.09.2023 10-14.30ч
8. Марија Константиновска 12.09.2023 10-14.30ч
9. Лујза Димитрова 12.09.2023 10-14.30ч
10. Емилија Миќуновиќ 12.09.2023 10-14.30ч
11. Елеонора Јованова 12.09.2023 10-14.30ч
12. Марија Костоска 12.09.2023 10-14.30ч
13. Јулија Ангелова Шишкин 12.09.2023 10-14.30ч
21. Игор Трпковски 12.09.2023 10-14.30ч
14. Бледар Асани 12.09.2023 10-14.30ч
15. Илина Спиркоска 12.09.2023 10-14.30ч
16. Ива Мицевска 12.09.2023 10-14.30ч
17. Јово Бурнески 12.09.2023 10-14.30ч
18. Глорија Стефаноска 12.09.2023 10-14.30ч
19. Викторија Бошкоска 12.09.2023 10-14.30ч
20. Сашо Пуцакоски 12.09.2023 10-14.30ч

II ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Ана Талевска 13.09.2023 10-14.30ч
2. Леонид Мавроски 13.09.2023 10-14.30ч
3. Маријан Анаќиевски 13.09.2023 10-14.30ч
4. Гоце Гулески 13.09.2023 10-14.30ч
5. Ели Стојанова 13.09.2023 10-14.30ч
6. Сара (Кебакоска) Ѓорѓијоска 13.09.2023 10-14.30ч
7. Петар Кузмановски 13.09.2023 10-14.30ч
8. Кристин Костадиноски 13.09.2023 10-14.30ч
9. Влатко Каранфиловски 13.09.2023 10-14.30ч
10. Светлана Стојанова-Костадиноска 13.09.2023 10-14.30ч
11. Емилијан Јусуфовски 13.09.2023 10-14.30ч
12. Натали Танеска Спиркоска 13.09.2023 10-14.30ч
21. Петар Каневче 13.09.2023 10-14.30ч
13. Ангела Петровска 13.09.2023 10-14.30ч
14. Маја Велкоска 13.09.2023 10-14.30ч
15. Ајше Мифтари Веџиу 13.09.2023 10-14.30ч
16. Јасмина Радеска 13.09.2023 10-14.30ч
17. Александар Кривашија 13.09.2023 10-14.30ч
18. Натали Илиеска 13.09.2023 10-14.30ч
19. Бранкица Варошаноска 13.09.2023 10-14.30ч
20. Ирена Трајкова 13.09.2023 10-14.30ч

III ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
21. Магдалена Пипонска 14.09.2023 10-14.30ч
1. Стојанчо Јовановски 14.09.2023 10-14.30ч
2. Марјан Сиљаноски 14.09.2023 10-14.30ч
3. Марјан Сиљаноски 14.09.2023 10-14.30ч
4. Фљаруше Османи 14.09.2023 10-14.30ч
5. Соња Поповска 14.09.2023 10-14.30ч
6. Даница Беличевска Ставревска 14.09.2023 10-14.30ч
7. Сања Бошковска 14.09.2023 10-14.30ч
8. Елена Јанушеска 14.09.2023 10-14.30ч
10. Емилија Ставревска 14.09.2023 10-14.30ч
9. Илија Динов 14.09.2023 10-14.30ч
11. Адвие Мемети-Тефику 14.09.2023 10-14.30ч
12. Стерија Николовски 14.09.2023 10-14.30ч
13. Дарио Талески 14.09.2023 10-14.30ч
14. Стефанија Тодевска 13.09.2023 10-14.30ч
15. Индрит Капроли 14.09.2023 10-14.30ч
16. Сабина Рустемовска 14.09.2023 10-14.30ч
17. Маријана Петрушевиќ 14.09.2023 10-14.30ч
18. Лиридона Бојку Зеќири 14.09.2023 10-14.30ч
19. Али Идризи 14.09.2023 10-14.30ч
20. Елена Јосифоска 14.09.2023 10-14.30ч

IV ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Билјана Тодоровска 15.09.2023 10-14.30ч
2. Тони Гроздановски 15.09.2023 10-14.30ч
3. Бехије Нухији 15.09.2023 10-14.30ч
4. Зорица Ивановска 15.09.2023 10-14.30ч
5. Никола Јосимовски 15.09.2023 10-14.30ч
6. Александар Ристевски 15.09.2023 10-14.30ч
7. Анита Хаџи-Манчева 15.09.2023 10-14.30ч
8. Марија Трајчулеска 15.09.2023 10-14.30ч
9. Сања Накова Ордева 15.09.2023 10-14.30ч
10. Павлинка Чавдарова 15.09.2023 10-14.30ч
11. Иван Манов 15.09.2023 10-14.30ч
12. Ангела Оклеска 15.09.2023 10-14.30ч
13. Мики Ѓорески 15.09.2023 10-14.30ч
21. Дарко Кутаноски 15.09.2023 10-14.30ч
14. Ангела Волческа 15.09.2023 10-14.30ч
15. Љинда Аслани 15.09.2023 10-14.30ч
16. Никола Манев 15.09.2023 10-14.30ч
17. Силвана Стефаноска 15.09.2023 10-14.30ч
18. Марина Христовска 15.09.2023 10-14.30ч
19. Вецка Арабаџиева 15.09.2023 10-14.30ч
20. Снежана Латовска 15.09.2023 10-14.30ч

V ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
20. Бојана Даскалов 20.09.2023 10-14.30ч
1. Стојкица Тонева Ефремова 20.09.2023 10-14.30ч
2. Гордана Дамческа 20.09.2023 10-14.30ч
3. Теодора Тодорова 20.09.2023 10-14.30ч
4. Димитар Темелковски 20.09.2023 10-14.30ч
5. Стефан Пандилов 20.09.2023 10-14.30ч
6. Адриана Ејупи Бака 20.09.2023 10-14.30ч
7. Антонета Антова 20.09.2023 10-14.30ч
8. Газменд Ељези 20.09.2023 10-14.30ч
10. Вера Арсова Митреска 20.09.2023 10-14.30ч
9. Билјана Чучуроска 20.09.2023 10-14.30ч
11. Елиф Врајнко 20.09.2023 10-14.30ч
12. Шеримет Аслани 20.09.2023 10-14.30ч
13. Анета Крстеска 20.09.2023 10-14.30ч
14. Андрина Реџепи Луши 20.09.2023 10-14.30ч
15. Милан Грујоски 20.09.2023 10-14.30ч
16. Севџане Жаку 20.09.2023 10-14.30ч
17. Стефани Ѓорѓиоска 20.09.2023 10-14.30ч
18. Ивона Јовановска 20.09.2023 10-14.30ч
19. Ваљон Садику 20.09.2023 10-14.30ч

VI ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
11. Ардит Алили 21.09.2023 10-14.30ч
1. Цветанка Тушева 21.09.2023 10-14.30ч
2. Билјана Лазарова 21.09.2023 10-14.30ч
3. Артан Хајдари 21.09.2023 10-14.30ч
4. Александра Зојческа 21.09.2023 10-14.30ч
5. Христијан Силјановски 21.09.2023 10-14.30ч
6. Наташа Малинова 21.09.2023 10-14.30ч
7. Данче Глигорова 21.09.2023 10-14.30ч
8. Тамара Бојковска 21.09.2023 10-14.30ч
9. Реџије Зеќири 21.09.2023 10-14.30ч
10. Арбијон Колари 21.09.2023 10-14.30ч
12. Ќендреса Села 21.09.2023 10-14.30ч
13. Фатјон Дема 21.09.2023 10-14.30ч
14. Исмаил Муарем 21.09.2023 10-14.30ч
15. Аида Бегу 21.09.2023 10-14.30ч
16. Калтрина Амити Алили 21.09.2023 10-14.30ч
17. Моника Ристов 21.09.2023 10-14.30ч
18. Влатко Бојоски 21.09.2023 10-14.30ч
19. Анита Николовски 21.09.2023 10-14.30ч
20. Ивана Ахтарова 21.09.2023 10-14.30ч
21. Рената Божинкочева 21.09.2023 10-14.30ч

VII ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Мирјана Митрева Русева 22.09.2023 10-14.30ч
2. Билјана Минова Георгиева 22.09.2023 10-14.30ч
3. Ррон Елези 22.09.2023 10-14.30ч
4. Анастазија Наумовски 22.09.2023 10-14.30ч
5. Маре Буровска 22.09.2023 10-14.30ч
6. Верица Павлева 22.09.2023 10-14.30ч
7. Данијел Трајановски 22.09.2023 10-14.30ч
8. Елена Тасевска 22.09.2023 10-14.30ч
9. Софија Матеска 22.09.2023 10-14.30ч
10. Александар Наков 22.09.2023 10-14.30ч
11. Дијана Станковска Настевска 22.09.2023 10-14.30ч
12. Маја Петкоска 22.09.2023 10-14.30ч
20. Ѓорги Стојчев 22.09.2023 10-14.30ч
13. Бојана Баткоска Шекуткоска 22.09.2023 10-14.30ч
14. Ивона Јошевска -Наумчевска 22.09.2023 10-14.30ч
16. Душко Циривири 22.09.2023 10-14.30ч
16. Душко Циривири 22.09.2023 10-14.30ч
17. Маргарита Симоноска 22.09.2023 10-14.30ч
18. Викторија Василевска 22.09.2023 10-14.30ч
19. Благица Пецанова 22.09.2023 10-14.30ч

VIII ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Сања Трајановиќ 25.09.2023 10-14.30ч
2. Лазар Костовски 25.09.2023 10-14.30ч
3. Сања Јованова 25.09.2023 10-14.30ч
4. Иван Аргиров 25.09.2023 10-14.30ч
5. Емилија Димитрова 25.09.2023 10-14.30ч
6. Ивана Бабаљ Вељаноски 25.09.2023 10-14.30ч
7. Марија Цветкова Младеновска 25.09.2023 10-14.30ч
8. Мартин Петровски 25.09.2023 10-14.30ч
9. Фати Ебиби 25.09.2023 10-14.30ч
10. Златко Дабески 25.09.2023 10-14.30ч
11. Јован Јанушески 25.09.2023 10-14.30ч
12. Димитар Димитровски 25.09.2023 10-14.30ч
20. Беким Аџами 25.09.2023 10-14.30ч
13. Албана Тхачи 25.09.2023 10-14.30ч
14. Патриот Идризи 25.09.2023 10-14.30ч
15. Зоран Велковски 25.09.2023 10-14.30ч
16. Едона Абдиу Џамбази 25.09.2023 10-14.30ч
17. Зоран Митревски 25.09.2023 10-14.30ч
18. Викторија Алабаковска (Стојановска) 25.09.2023 10-14.30ч
19. Рухиде Аземи Незири 25.09.2023 10-14.30ч

IX ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
20. Филип Трпчески 26.09.2023 10-14.30ч
1. Харис Сулејмани 26.09.2023 10-14.30ч
2. Миранда Пајазити 26.09.2023 10-14.30ч
3. Наташа Василеска 26.09.2023 10-14.30ч
4. Бисера Цветковска 26.09.2023 10-14.30ч
5. Сања Колевска 26.09.2023 10-14.30ч
6. Кујтим Исеини 26.09.2023 10-14.30ч
7. Емине Мустафа Јашари 26.09.2023 10-14.30ч
8. Теута Ќаили Пајазити 26.09.2023 10-14.30ч
9. Маљтина Ферати 26.09.2023 10-14.30ч
10. Бесим Демири 26.09.2023 10-14.30ч
11. Леандра Кадриу 26.09.2023 10-14.30ч
12. Дарко Вељаноски 26.09.2023 10-14.30ч
13. Ваљон Адеми 26.09.2023 10-14.30ч
14. Егзона Папранику 26.09.2023 10-14.30ч
15. Кристина Данева Стојановска 26.09.2023 10-14.30ч
16. Мустаф Тахири 26.09.2023 10-14.30ч
17. Беса Алили Бајрами 26.09.2023 10-14.30ч
18. Диана Јованова 26.09.2023 10-14.30ч
19. Артон Јакупи 26.09.2023 10-14.30ч

X ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Ментор Бериша 27.09.2023 10-14.30ч
2. Ангелина Танушевска Миладиновска 27.09.2023 10-14.30ч
3. Тања Карова 27.09.2023 10-14.30ч
4. Тина Маринова Георгиева 27.09.2023 10-14.30ч
5. Дијана Наковска 27.09.2023 10-14.30ч
6. Елена Цоцева 27.09.2023 10-14.30ч
7. Димитар Мицев 27.09.2023 10-14.30ч
8. Катерина Лаковиќ 27.09.2023 10-14.30ч
9. Флорина Хоџа 27.09.2023 10-14.30ч
10. Блета Зиба 27.09.2023 10-14.30ч
11. Билјана Костадиновски 27.09.2023 10-14.30ч
12. Надица Шкрекова 27.09.2023 10-14.30ч
20. Весна Славковиќ 27.09.2023 10-14.30ч
13. Ивана Ѓорѓиевска 27.09.2023 10-14.30ч
14. Анита Рушити Ебиби 27.09.2023 10-14.30ч
15. Горазд Андонов 27.09.2023 10-14.30ч
16. Фаик Демири 27.09.2023 10-14.30ч
17. Никола Димов 27.09.2023 10-14.30ч
18. Ивана Милошевска 27.09.2023 10-14.30ч
19. Натмир Муслиу 27.09.2023 10-14.30ч

XI ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
21. Сања Шопова 28.09.2023 10-14.30ч
1. Маријана Томовска 28.09.2023 10-14.30ч
2. Бурим Арифи 28.09.2023 10-14.30ч
3. Александра Сервини 28.09.2023 10-14.30ч
4. Игор Шојлев 28.09.2023 10-14.30ч
5. Мартин Бајлозов 28.09.2023 10-14.30ч
6. Никола Нане 28.09.2023 10-14.30ч
7. Љубинка Дамјаноска Крстиќ 28.09.2023 10-14.30ч
8. Оливер Лазаровски 28.09.2023 10-14.30ч
9. Сандра Петковска 28.09.2023 10-14.30ч
10. Зана Малиќи 28.09.2023 10-14.30ч
11. Марија Милеска Аврамоска 28.09.2023 10-14.30ч
12. Даниел Ѓорѓиевски 28.09.2023 10-14.30ч
13. Марија Балшевска-Везенкоска 28.09.2023 10-14.30ч
14. Адхурим Фазљиу 28.09.2023 10-14.30ч
15. Мимоза Миркоска Гошева 28.09.2023 10-14.30ч
16. Кристина Трајчева-Шинделар 28.09.2023 10-14.30ч
17. Александра Неделковска 28.09.2023 10-14.30ч
18. Весна Николова Трајчевска 28.09.2023 10-14.30ч
19. Теодора Јакимовска 28.09.2023 10-14.30ч
20. Камелија Симеонова 28.09.2023 10-14.30ч

XII ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Рихад Реџепи 29.09.2023 10-14.30ч
2. Билјана Зафирова 29.09.2023 10-14.30ч
3. Едис Јукиќ 29.09.2023 10-14.30ч
4. Весна Јанева 29.09.2023 10-14.30ч
5. Александар Ристовски 29.09.2023 10-14.30ч
6. Џанан Адеми 29.09.2023 10-14.30ч
7. Мевљан Арифи 29.09.2023 10-14.30ч
8. Наташа Станојевиќ 29.09.2023 10-14.30ч
9. Шаќир Зулбеари 29.09.2023 10-14.30ч
10. Кујтим Реџепи 29.09.2023 10-14.30ч
11. Љуљјета Бајрами Муслиу 29.09.2023 10-14.30ч
12. Ѓорги Дунгевски 28.09.2023 10-14.30ч
16. Ерхан Салкоски 29.09.2023 10-14.30ч
13. Стефан Пејковски 29.09.2023 10-14.30ч
14. Нуртене Фетаи Далипи 29.09.2023 10-14.30ч
15. Михаил Толев 29.09.2023 10-14.30ч

XIII ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Драган Атанасоски 06.10.2023 10-14.30ч
2. Мартина Котевска 06.10.2023 10-14.30ч
3. Марија Грековска Митрова 06.10.2023 10-14.30ч
4. Александра Ѓонческа 06.10.2023 10-14.30ч
5. Бјондина Абдуши 06.10.2023 10-14.30ч
6. Филип Стојковски 06.10.2023 10-14.30ч
7. Лабинота Агуши 06.10.2023 10-14.30ч
8. Емилија Стефаноска 06.10.2023 10-14.30ч
9. Бобан Нешкоски 06.10.2023 10-14.30ч
10. Викторија Зароска 06.10.2023 10-14.30ч
11. Марта Цветановска 06.10.2023 10-14.30ч
12. Мартин Анастасов 29.09.2023 10-14.30ч
13. Дугаѓин Љатифи 06.10.2023 10-14.30ч
14. Муејет Амети 06.10.2023 10-14.30ч
15. Андреа Бојковска 06.10.2023 10-14.30ч
21. Маја Трајановиќ 06.10.2023 10-14.30ч
16. Невенка Јанкова 06.10.2023 10-14.30ч
17. Христина Влавческа 06.10.2023 10-14.30ч
18. Милица Петрушевска 06.10.2023 10-14.30ч
19. Бесим Мемеди 06.10.2023 10-14.30ч
20. Валентина Велковска 06.10.2023 10-14.30ч

XIV ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Христина Чешлароска 02.10.2023 10-14.30ч
2. Дора Трајковска 02.10.2023 10-14.30ч
3. Маријана Манеска 02.10.2023 10-14.30ч
4. Јована Танеска 02.10.2023 10-14.30ч
5. Џејљане Иљази Мемети 02.10.2023 10-14.30ч
6. Маргарита Трајчевска 02.10.2023 10-14.30ч
7. Марија Гареска 02.10.2023 10-14.30ч
8. Катерина Петковска 02.10.2023 10-14.30ч
9. Весна Ефремова Стефаноска 02.10.2023 10-14.30ч
10. Александра Костов 02.10.2023 10-14.30ч
11. Кристина Петрова 02.10.2023 10-14.30ч
12. Марија Лазовска 02.10.2023 10-14.30ч
13. Кристијан Андоноски 02.10.2023 10-14.30ч
14. Димитар Петревски 02.10.2023 10-14.30ч
22. Анита Дамчевска Димитровска 02.10.2023 10-14.30ч
15. Аленка Шопова 02.10.2023 10-14.30ч
16. Ангел Тасевски 02.10.2023 10-14.30ч
17. Кристина Јорданоски 02.10.2023 10-14.30ч
18. Дарко Димитриевски 02.10.2023 10-14.30ч
19. Дарко Алексовски 02.10.2023 10-14.30ч
20. Јасмина Добревска 02.10.2023 10-14.30ч
21. Емилија Паскоска 02.10.2023 10-14.30ч

XV ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Олгица Атанасова 03.10.2023 10-14.30ч
2. Ана Тодороска 03.10.2023 10-14.30ч
3. Елена Парулеска 03.10.2023 10-14.30ч
4. Ивана Игњатовиќ Михајлова 03.10.2023 10-14.30ч
5. Сунај Азизи 03.10.2023 10-14.30ч
6. Јулиа Ѓиноска 03.10.2023 10-14.30ч
7. Бојан Николовски 03.10.2023 10-14.30ч
8. Александар Ќосев 03.10.2023 10-14.30ч
9. Ана Богуновиќ 03.10.2023 10-14.30ч
10. Моника Јовчевска 03.10.2023 10-14.30ч
11. Александар Станимировиќ 03.10.2023 10-14.30ч
22. Оливера Ѓеорѓиева Јанев 03.10.2023 10-14.30ч
12. Вегим Љуши 03.10.2023 10-14.30ч
13. Александар Блажевски 03.10.2023 10-14.30ч
14. Александар Јаневски 03.10.2023 10-14.30ч
15. Александар Танушоски 03.10.2023 10-14.30ч
16. Благородна Ќосева 03.10.2023 10-14.30ч
17. Ивана Маркоска 03.10.2023 10-14.30ч
18. Локман Зулбери 03.10.2023 10-14.30ч
19. Илир Јаји 03.10.2023 10-14.30ч
20. Флорент Зендели 03.10.2023 10-14.30ч
21. Беким Љуши 03.10.2023 10-14.30ч

XVI ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Елена Јангеловска 04.10.2023 10-14.30ч
2. Златко Чадиноски 04.10.2023 10-14.30ч
3. Халид Алиед 04.10.2023 10-14.30ч
4. Самоил Арсов 04.10.2023 10-14.30ч
5. Елена Георгиева 04.10.2023 10-14.30ч
6. Марио Костовски 04.10.2023 10-14.30ч
7. Тодор Илиев 04.10.2023 10-14.30ч
8. Надалина Араникова 04.10.2023 10-14.30ч
9. Христина Кочовска 04.10.2023 10-14.30ч
10. Никола Поп-Костов 04.10.2023 10-14.30ч
11. Бојана Георгиева 04.10.2023 10-14.30ч
22. Александра Таневска 04.10.2023 10-14.30ч
12. Алмедина Хајдарпашиќ 04.10.2023 10-14.30ч
13. Милан Климкаров 04.10.2023 10-14.30ч
14. Драгана Сандева 04.10.2023 10-14.30ч
15. Дарко Данилоски 04.10.2023 10-14.30ч
16. Александра Јовановска 04.10.2023 10-14.30ч
17. Ајда Заир 04.10.2023 10-14.30ч
18. Мевљане Исљами-Лимани 04.10.2023 10-14.30ч
19. Нуртене Фетаи Далипи 04.10.2023 10-14.30ч
20. Леонид Рамов 04.10.2023 10-14.30ч
21. Марија Циривири 04.10.2023 10-14.30ч

XVII ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. Марина Дудеска 05.10.2023 10-14.30ч
2. Ангела Величковска Спасовска 05.10.2023 10-14.30ч
3. Зарије Амети 05.10.2023 10-14.30ч
4. Блерта Џемаили 05.10.2023 10-14.30ч
5. Блерина Мустафа 05.10.2023 10-14.30ч
6. Блерта Мустафа 05.10.2023 10-14.30ч
7. Марко Трајковски 05.10.2023 10-14.30ч
8. Петар Сотироски 05.10.2023 10-14.30ч
9. Славе Тошевски 05.10.2023 10-14.30ч
10. Евгенија Галева 05.10.2023 10-14.30ч
11. Софија Тушева 05.10.2023 10-14.30ч
12. Сара Хаџитрифон 05.10.2023 10-14.30ч
22. Дино Хајрадиновиќ 05.10.2023 10-14.30ч
13. Тамара Ѓорѓиевска 05.10.2023 10-14.30ч
14. Дејан Танески 05.10.2023 10-14.30ч
15. Димитар Тошев 05.10.2023 10-14.30ч
16. Александар Јакимовски 05.10.2023 10-14.30ч
17. Елена Тевдовска 05.10.2023 10-14.30ч
18. Атанас Минов 05.10.2023 10-14.30ч
19. Рамуш Салих 05.10.2023 10-14.30ч
20. Рилинд Далипи 05.10.2023 10-14.30ч