Распоред за испит за модулот АЛС – 25 Мај

РАСПОРЕД ЗА ИСПИТ ЗА МОДУЛОТ ADVANCED LIFE SUPPORT (ALS) – НАПРЕДНО  ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ  НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ – 25 МАЈ

I ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. БИЛЈАНА МИНОВА ГЕОРГИЕВА 25.05.2022 09ч-10ч
2. БОЈАНА БЕТКОСКА ШЕКУТКОСКА 25.05.2022 09ч-10ч
3. ВИОЛЕТА АНДРЕЕВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
4. АЛЕКСАНДАР РИСТОВСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
5. ФИЛИП ТРПЧЕСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
6. СТЕФАН АПОСТОЛОСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
7. ХАРИС СУЛЕЈМАНИ 25.05.2022 09ч-10ч
8. КУЈТИМ РЕЏЕПИ 25.05.2022 09ч-10ч
9. ВЕСНА ЈАНЕВА 25.05.2022 09ч-10ч
10. АЛЕКСАНДАР КРИВОШИЈА 25.05.2022 09ч-10ч
11. ЕДИС ЈУКИЌ 25.05.2022 09ч-10ч
12. НАТАША СТАНОЈЕВИЌ 25.05.2022 09ч-10ч
13. ШАЌИР ЗУЛБЕАРИ 25.05.2022 09ч-10ч
14. ЕВА КРАЉЕВА 25.05.2022 09ч-10ч
15. АНГЕЛА ОКЛЕСКА 25.05.2022 09ч-10ч
25. МАРИНА ЈАКИМОСКА ДИМОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
24. АРИЈАНА ЗЕНУНИ 25.05.2022 09ч-10ч
23. РИХАД РЕЏЕПИ 25.05.2022 09ч-10ч
22. МИХИЛ ТОЛЕВ 25.05.2022 09ч-10ч
21. АЛЕКСАНДРА НЕДЕЛКОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
20. ОЛИВЕР ЛАЗАРОВСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
19. СТЕРИЈА НИКОЛОВСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
18. ЉУЉЈЕТА БАЈРАМИ 25.05.2022 09ч-10ч
17. ВЕЛИМИР САВЕСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
16. АНГЕЛА ВОЛЧЕСКА 25.05.2022 09ч-10ч
26. АЛЕКСАНДРА СЕРВИНИ 25.05.2022 09ч-10ч
27. МАРЈА МИЛЕСКА АВРАМОСКА 25.05.2022 09ч-10ч
28. МАРИЈАНА ТИМОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
29. АНА МАРИЈА КУВЕНЏИСКА 25.05.2022 09ч-10ч
30. ВЕСНА НИКОЛОВА ТРАЈЧЕВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
31. ШОЈЛЕВ ИГОР 25.05.2022 09ч-10ч
32. СЛАВИЦА ВУКАШИНОВИЌ ПОПОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
33. ЗАНА МАЛИЌИ 25.05.2022 09ч-10ч
56. САЊА КОЛЕВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
34. ТЕОДОРА ЈАКИМОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
35. МИМОЗА МИРКОСКА 25.05.2022 09ч-10ч
36. БУРИМ АРИФИ 25.05.2022 09ч-10ч
37. МЕНТОР ГЕРИША 25.05.2022 09ч-10ч
38. БИСЕРА ЦВЕТКОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
39. КОСТАДИН ПОПОСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
40. ДАНИЕЛ ЃОРЃИЕВСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
41. КРИСТИНА ТРАЈЧЕВА ШИНДЕЛАР 25.05.2022 09ч-10ч
42. САНДРА ПЕТКОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
43. МАРИЈА БАЛШЕВСКА ВЕЗЕНКОСКА 25.05.2022 09ч-10ч
44. АНИТА ХАЏИ МАНЧЕВА 25.05.2022 09ч-10ч
45. НАТМИР МУСЛИУ 25.05.2022 09ч-10ч
46. ЛИРИНДОНА МУРТИШИ 25.05.2022 09ч-10ч
47. БЛАГОРОДНА ИЛИЕВ 25.05.2022 09ч-10ч
48. ВЕСНА СЛАВКОВИЌ 25.05.2022 09ч-10ч
50. ЕЛЕНА ЦОЦЕВА 25.05.2022 09ч-10ч
51. АНГЕЛИНА ТАНУШЕВСКА МИЛАДИНОВСКА 25.05.2022 09ч-10ч
52. ТАЊА КАРОВА 25.05.2022 09ч-10ч
53. ФАИК ДЕМИРИ 25.05.2022 09ч-10ч
54. ТОНИ ГРОЗДАНОВСКИ 25.05.2022 09ч-10ч
55. ЕМИЛИЈА ДИМИТРОВА 25.05.2022 09ч-10ч
49. КАТЕРИНА ЛАКОВИЌ 25.05.2022 09ч-10ч

II ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. АРТОН ЈАКУПИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
2. БЕСИМ ДЕМИРИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
3. МУСТАФ ТАХИРИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
4. ФРОСИНА НИКОЛИЌ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
5. ДАРКО ВЕЉАНОСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
6. КРИСТИНА ПЕТРОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
7. ТЕУТА Ќ. ПАЈАЗИТИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
8. ЛЕАНДРА КАДРИУ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
9. ДИАНА ЈОВАНОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
10. КРИСТИНА ДАНЕВА СТОЈАНОВСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
11. КУЈТИМ ИСЕИНИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
56. ЕЛИСИЈАН ЈУСУФОВСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
12. РРОН ЕЛЕЗИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
13. ФАТИ ЕБИБИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
14. ЃОРГИ ДУНГЕВСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
15. ВЛАДИМИР МАНИНСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
16. ЛАЗАР КОСТОВСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
17. КРЕНАР МЕНА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
18. СЕВЏАНЕ ЖАКУ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
19. ЕМИНЕ МУСТАФА ЈАШАРИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
20. РУХИДЕ АЗЕМИ НЕЗИРИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
21. МАРИЈА ЦВЕТКОВА МЛАДЕНОВСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
22. ИВАНА БАБИЉ ВЕЉАНОСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
23. САЊА ТРАЈАНОВИЌ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
24. САЊА ЈОВАНОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
25. ИВОНА ЈАНЕВСКА НАУМЧЕВСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
26. МАЈА ПЕТКОВСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
27. ЃОРГИ СТОЈЧЕВ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
28. ДИЈАНА СТАНКОВСКА НАСТЕВСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
29. СОФИЈА МАТЕСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
30. ДАНИЈЕЛ ТРАЈАНОВСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
31. МАРГАРИТА СИМОНОСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
32. ДУШКО ЦИРИВИРИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
33. ВЕРИЦА ПАВЛЕВА ЈОВАНОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
34. ЈАСМИНА РАДЕСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
35. ИРЕНА ТРАЈКОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
36. ЦВЕТАНКА ТУШЕВА АБРАШЕВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
37. МУСЛИЈА АДЕМОСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
38. ЕДОНА АБДИУ ЏАМБАЗИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
39. ХРИСТИЈАН СИЛЈАНОВСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
40. ЕВА МАРКОВСКА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
41. АНИТА НИКОЛОВСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
42. ДАНЧЕ ГЛИГОРОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
43. БИЛЈАНА ЛАЗАРОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
44. ИВАНА АХТАРОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
45. ВЛАТКО БОЈОСКИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
46. ФАТЈОМ ДЕМА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
47. ЌЕНДРЕСА СЕЛА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
48. АИДО БЕГУ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
49. АРДИТ АЛИЛИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
50. ИСМАИЛ МУАРЕМ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
51. НАТАША МАЛИНОВА 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
52. КАТЕРИНА АМЕТИ АЛИЛИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
53. РЕЏИЈЕ ЗЕЌИРИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
54. МОНИКА РИСТОВ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч
55. АРТОН ХАЈДАРИ 25.05.2022 10-30ч-11-30ч

III ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. БЕКИМ АЏАМИ 25.05.2022 12ч -13ч
2. АРБАНА РЕЏЕПИ 25.05.2022 12ч -13ч
3. МИРЈАНА МИТРЕВА РУСЕВА 25.05.2022 12ч -13ч
4. ЛУЈЗА ДИМИТРОВА 25.05.2022 12ч -13ч
5. ГАЗМЕНД ЕЉЕЗИ 25.05.2022 12ч -13ч
6. ТЕОДОРА ТОДОРОВА 25.05.2022 12ч -13ч
7. ДИМИТАР ТЕМЕЛКОВСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
8. СТЕФАН ПАНДИЛОВ 25.05.2022 12ч -13ч
9. МИЛАН ГРУЈОСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
10. БОЈАНА ДАСКАЛОВ 25.05.2022 12ч -13ч
11. СТЕФАНИ ЃОРГИОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
12. ИЛИНА СПИРКОСКА 25.05.2022 12ч -13ч
56. СОЊА ПОПОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
13. ЕЛИФ ВРАЈНКО 25.05.2022 12ч -13ч
14. АНЕТА КРСТЕСКА 25.05.2022 12ч -13ч
15. ИВОНА ЈОВАНОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
16. МАРИЈА ТРАЈЧУЛЕСКА 25.05.2022 12ч -13ч
17. ЗОРИЦА ИВАНОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
18. НИКОЛА МАНЕВ 25.05.2022 12ч -13ч
19. РЕНАТА КОЧОСКА 25.05.2022 12ч -13ч
20. МАРИНА ХРИСТОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
21. СИЛВАНА СТЕФАНОСКА 25.05.2022 12ч -13ч
22. НИКОЛА ЈОСИМОВСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
23. ИВАН МАНОВ 25.05.2022 12ч -13ч
24. ИНДРИТ КАПРОЛИ 25.05.2022 12ч -13ч
25. ИВАНА БОШКОВСКА СПАСОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
26. ЕЛЕНА ЧУРКОСКА ТРАЈКОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
27. ВИКТОРИЈА ВАСИЛЕВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
28. МАРИЈАНА ПЕТРУШЕВИЌ 25.05.2022 12ч -13ч
29. АДВИЕ МЕМЕТИ ТЕФИКУ 25.05.2022 12ч -13ч
30. ЕЛЕНА ЈОСИФОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
31. ПЕТАР КУЗМАНОВСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
32. ДАРИО ТАЛЕСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
33. МАЈА ДЕЈКОСКА 25.05.2022 12ч -13ч
34. ЕЛЕНА ЈАНУШЕСКА 25.05.2022 12ч -13ч
35. ЕМИЛИЈА СТАВРЕВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
36. СТОЈАНЧО ЈОВАНОВСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
37. ДАНИЦА БЕЛИЧЕВСКА СТАВРЕВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
38. АДРИАНА ЕЈУПИ 25.05.2022 12ч -13ч
39. ФЛАРУШЕ ОСМАНИ 25.05.2022 12ч -13ч
40. САЊА БОШКОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
41. МАРИЈАН СИЉАНОСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
42. САБИНА РУСТЕМОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
43. АНЃЕЛ СТЕФАНОВ 25.05.2022 12ч -13ч
44. ДАЈАНА БЕЛОКОСКА БЛАЖЕСКА 25.05.2022 12ч -13ч
45. АРБИЈАН КОЛАРИ 25.05.2022 12ч -13ч
46. ЛЕОНИД МАВРОСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
47. ГОЦЕ ГУЛЕСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
48. ЕЛИ СТОЈАНОВА 25.05.2022 12ч -13ч
49. БЛЕТА ЗИБА 25.05.2022 12ч -13ч
50. ФЛОРИНА ХОЏА 25.05.2022 12ч -13ч
51. АНГЕЛА ПЕТРОВСКА 25.05.2022 12ч -13ч
52. МАРИЈАН АНАЌИЕВСКИ 25.05.2022 12ч -13ч
53. АЈШЕ МИФТАРИ ВЕЏИИ 25.05.2022 12ч -13ч
54. АЈЕТ АСАНИ 25.05.2022 12ч -13ч
55. ГЕНТ БИЉАЉИ 25.05.2022 12ч -13ч

IV ГРУПА

Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
Ред. бр. Име и презиме на специјализант Дата на обука Час
1. САРА АЛЕКСОВСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
2. ПАВЛИНКА ЧАВДАРОВА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
3. БРАНКИЦА ВАРОШАНОСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
4. МАЈА ВЕЛКОСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
5. ВИКТОРИЈА БОШКОСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
6. ВЛАТКО КАРАНФИЛОВСКИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
7. ВЕЦКА АРАБАЏИЕВА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
8. САЊА НАКОВА ОРДЕВА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
9. АНА ТАЛЕВСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
10. СВЕТЛАНА СТОЈАНОВА КОСТАДИНОСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
11. АНИТА НАНУШЕВСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
12. АЛЕКСАНДРА КАРАЏИНСКА ПЕТРУШЕВСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
13. НАТАЛИ ИЛИЕСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
35. АЛЕКСАНДРА ПЕЈОВСКА ЈОСЕВ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
14. МАРИЈА КОСТОСКИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
15. МАРИЈА КОНСТАНТИНОВСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
16. ЈУЛИЈА АНГЕЛОВА ШИШКИН 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
17. СНЕЖАНА ЛАТОВСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
18. САЊА ЃОРЕВСКИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
19. САШО ПУЦАКОСКИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
20. ШЕРИМЕТ АСЛАНИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
21. ЉИНДА АСЛАНИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
22. ИВА МИЦЕВСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
23. ЈОВО БУРНЕСКИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
24. ЃОРЃИ НЕСТОРОВ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
25. БЛЕДОР АСАНИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
26. АРТА ТАФА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
27. АЛЕКСАНДРА ЃОРЧЕСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
28. НДРИЧИМ МУРАТИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
29. ЕЛЕОНОРА ЈОВАНОВА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
30. АЛЕКСАНДАР РИСТОВСКИ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
31. ГЛОРИЈА СТЕФАНОСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
32. НАТАЛИ ТАНЕСКА СПИРКОСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
33. РЕЗЕАРТ САЉИУ 25.05.2022 13-30ч-14-30ч
34. ЕЛЕНА МАТЕСКА 25.05.2022 13-30ч-14-30ч


This site is registered on wpml.org as a development site.